Hokejisté RT Torax Poruba 2011 po dvou vítězstvích s Valašským Meziříčím podlehli někdejšímu vsetínskému extraligovému suverénovi rozdílem jediné branky 3:4, na rozdíl od prvního kola však v normální hrací době.

„O výsledku nakonec asi opravdu rozhodlo to, že nám Valaši utekli na 3:0. To byla škoda hlavně kvůli tomu, že dvě branky padly po našich zbytečných chybách," řekl po utkání porubský trenér Tomáš Sršeň.

Jeho svěřenci se však dokázali ještě před druhou sirénou vrátit do zápasu.

Nejdřív po vlastním vyhraném vhazování Marek Pavlačka tečoval ránu Patrika Prokopa, aby necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny v přesilovce zblízka vykřesal Ostravanům naději na body Lukáš Vrána.

„Ty dvě obdržené branky v závěru druhé části byly i z naší strany fakt zbytečné. Kluci se ale aspoň přesvědčili, jak důležité je uspět na buly," podotkl kouč Vsetína Viktor Hlobil, který si po zápase hodně pochvaloval defenzivu svých svěřenců, která dostala zabrat hlavně ve třetí části hry, v níž si Poruba vytvořila místy až drtivý tlak.

„Poslední část hry jsme odehráli prakticky celou v útočném pásmu, ale gól jsme nedali a naopak jsme po další chybě ještě jednou inkasovali," doplnil Tomáš Sršeň.

Vsetínští v závěrečné části útočili jen sporadicky, přesto deset minut před koncem mohli vedení pojistit v přečíslení čtyři na jednoho Mikšovský se Zúbkem. Jenomže velkou šanci ještě nezužitkovali, ovšem Valachům se to nakonec přece jen podařilo, v dalším brejku už Adam Mikšovský nezaváhal.

Porubě se nakonec sice ještě v poslední vteřině podařilo po Vychodilově teči potřetí překonat Petra Hromadu, ale na víc už nezbyl čas. „Tahle branka mě hodně mrzí, protože kluci znovu nesplnili to, o čem se stále bavíme. Přece nemůžeme ve vítězném zápase ve vlastní třetině ztratit puk. Na druhé straně si cením bojovnosti svých svěřenců, kteří si sáhli na dno sil a zápas, jimž jsme potřebovali zlomit třízápasovou sérii bez vítězství, poctivě odmakali," dodal vsetínský kouč Viktor Hlobil.

VHK Vsetín – HC RT Torax Poruba 2011 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Kajaba (Podešva, Dubec), 28. Dubec (Podešva, Kajaba), 35. Vrba (P. Vrána, D. Vaněk), 59. Mikšovský (D. Vaněk, Zúbek) – 36. Pavlačka (P. Prokop), 39. L. Vrána (Vychodil, Sedlář), 60. Vychodil (Axman, Buček). Rozhodčí: Obadal – Goňa, Smilek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 1022.

Sestava Poruby: Tihlář – Wolf, Šindelář, Hruzík, Patrik Prokop, Vychodil, Lukáš Prokop, Axman – Rostislav Vaněk, Krayzel, Holuša – Seidler, Pavlačka, Buček – Galajda, Lukáš Vrána, Sedlář. Trenér: Sršeň.

Info:

V tabulce II. hokejové ligy aktuálně šestá Poruba (17 bodů) zajíždí i k dalšímu zápasu na led soupeře, v sobotu 3. listopadu se postaví od 17 hodin na led momentálně druhého Havířova (24, o bod za vedoucím Přerovem). V prvním vzájemném utkání sezony zvítězili Havířovští v Ostravě 3:1.