„Rasty Dej mi to super dal zpoza brány, já se snažil jen trefit první tyčku a nahoru, protože jsem postřehl, že gólman je dole. Dával jsem to z první, nic jsem neviděl. Nic lepšího jsem si ale nemohl přát,“ vypovídal po utkání čtyřiadvacetiletý obránce se zkušenostmi z Kanady.

Hodně si cenil i ubráněného dvouminutového oslabení tři na pět šest minut před koncem. „To byl nejdůležitější moment. Naštěstí jsme ho zvládli a navíc se vyhnuli i prodloužení,“ těšilo Petra Šidlíka, který, jak prozradil v minulém týdnu v rozhovoru pro Deník, si musel v létě přesun do Vítkovic vydupat netradičním způsobem.

Jihlava ho totiž odmítla pustit jen tak, tak se Šidlík musel sám vyplatit. I za cenu toho, že oželel koupi bytu. „Zda šlo o dobrou investici, se uvidí za pár let,“ nechal vše otevřené.

Za výkony ho chválí i další opora zadních řad Ostravanů Jan Výtisk. "Šidlo hraje super, od začátku se do toho dostal a zapadl do party. Myslím si, že je to kvalitní posila, všichni se teď zvedáme, takže jsem rád, že to klape," uvedl vítkovický tvrďák.

A po utkání se Středočechy zná Petra Šidlíka celá Ostrava. „Boleslav hrála výborně, bylo to hodně bruslivé utkání, nepomáhala nám naše oslabení, ale o to tyto body jsou cennější. Máme třetí vítězství za sebou, tak snad v tom, budeme pokračovat,“ zakončil s úsměvem Petr Šidlík s výhledem na nedělní souboj v Plzni.