To byl fofr! Po vstupenkách na zápasy české hokejové reprezentace s Ruskem hrané v rámci Euro Hockey Tour, které se uskuteční ve čtvrtek v Třinci a v sobotu v Ostravě, se jen zaprášilo. Organizátory akce to nadchlo.

„Že bude o vstupenky proti našemu tradičnímu rivalovi zájem, jsme očekávali. Ovšem skutečnost, že bude vyprodáno do tří dnů od zahájení prodeje, nás mile překvapila," řekla Jana Obermajerová, ředitelka BPA sport marketingu.

Kouč národního týmu Vladimír Vůjtek (na snímku) se rozhodl nepovolávat zkušenější hráče, mezi které zařadil útočníky Vladimíra Sobotku, Martina Zaťoviče nebo suverénně nejproduktivnějšího hráče extraligy Romana Červenku.

„Chceme vidět v akci mladší adepty reprezentačního dresu," řekl Vůjtek na čtvrteční tiskové konferenci v Praze. Červenka se z prosincového Channel One Cupu omluvil kvůli zranění, nyní pro něj bude podle Vůjtka lepší odpočinek.

„Je to jeden z hráčů, podobně jako Sobotka, Zaťovič nebo Ondřej Němec, které známe. Dlouhodobě reprezentovali, a teď před play-off Roman Červenka dostává největší porci minut v celé lize," vysvětlil své rozhodnutí Vůjtek.

Debutovat v reprezentaci mohou útočník Přibyl s bekem Hrbasem ze Sparty, brankář Kašík ze Zlína je na pozici třetího gólmana. „Vím, že nás čekají dva zápasy, takže asi pojedu jen trénovat, i tak je to super," usmál se Libor Kašík.

„Je to mladý brankář, který bude plnit na trénincích roli třetího brankáře, jak to bývá na mistrovství světa. Počítáme, že se o zápasy podělí první dva gólmani," pokračoval Vůjtek. „I tak je to bomba. Získám zkušenosti," ví Kašík.

Ten se nakonec přece jen do branky možná podívá. Kvůli zranění se totiž omluvil kouči Vůjtkovi zkušený Alexander Salák, který chytá v KHL za Novosibirsk. Místo něj povolal trenér národního týmu Matěje Machovského z Plzně.

Ruský trenér Oleg Znarok zařadil do nominace čtrnáct nováčků. Hlavní hvězdou výběru je útočník Alexandr Sjomin, který se v prosinci vrátil z NHL do Ruska a nastupuje v KHL za Magnitogorsk.