„Už od úterý je zápas vyprodaný. Od chvíle, co se rozjel prodej lístků, je začali ve velkém skupovat také příznivci Komety. Podle našich odhadů jich přijede do Ostravy na patnáct stovek,“ řekl Deníku mluvčí HC Vítkovice Ridera Zdeněk Janiurek.

Ve vynikající formě hrající svěřenci trenérů Jakuba Petra a Pavla Trnky jsou pořádně nažhavení. Pokud Brno porazí, připíšou si jubilejní desátou výhru v řadě, čímž by překonali absolutní rekord z mistrovské sezony 1980/1981.

„Na utkání se těšíme, protože Ostrava se zase mění v hokejové město a tenhle zápas láká ostravskou veřejnost už několik týdnů. O to více chceme uspět, ale vnímáme i velkou kvalitu soupeře,“ prohlásil kouč Jakub Petr s tím, že do sestavy se po dlouhé pauze vrací útočník Rastislav Dej.

V kabině už je cítit odhodlání. „Snad se nám bude dařit a vyhrajeme. Kometa bude ale hodně těžký soupeř a je jen dobře, že lidé v Ostravě mají o zápas zájem. I my hráči jsme měli problém sehnat nějaké lístky pro rodiny a známé,“ usmíval se vítkovický obránce Lukáš Klok, který se na předešlých dvou výhrách v Jihlavě (2:1 PP) a nad Mladou Boleslaví (7:1) podílel vždy jedním gólem.