Dlouho bezbrankový stav utnul v 19. minutě ostravský útočník Patrik Zdráhal, na jeho trefu však Zug kontroval hned po pauze gólem Hofmanna. Martschini pak poslal švýcarský celek do vedení, ve třetí části ale vyrovnal Stránský. Rozhodnutí přinesla 54. minuta, v níž se prosadil Jan Kovář.

„Narazili jsme na opravdu nabité mužstvo a jsme jenom rádi za tuto konfrontaci, protože to byl opravdu kvalitní soupeř a díky němu to byl i velice kvalitní zápas," uvedl pro klubový web hlavní kouč Jakub Petr.

"S výjimkou první třetiny jsme utkání odehráli ve stažené sestavě na tři pětky a znovu podotýkám, že i tak to bylo i z naší strany velice kvalitní utkání," pokračoval s tím, že přístupem mu tým udělal radost.

O poznání menší však počtem vyloučení. Dvanáct dvouminutových trestů, z nichž jeden Zug využil ke gólu, bylo moc. "Bohužel… je to starý příběh, skoro celou jednu třetinu jsme odehráli v oslabení, z čehož je potřeba se poučit. Musím říct, že jsme i přes jednu inkasovanou branku odehráli oslabení slušně, ale je nesporné, že to zbytečně ubírá síly. Ve hře pět na pět si troufám tvrdit, že jsme Zugu byli vyrovnaným soupeřem," hodnotil Petr.

Mrzely ho zahozené šance v poslední dvacetiminutovce včetně trestného střílení v závěru. "Soupeř rozhodl o výhře parádní ukázkovou kombinací na Kováře, ale i tak jsem toho názoru, že jsme si měli dojít pro další vyrovnání a poslat utkání minimálně do prodloužení. Škoda porážky, to jednoznačně. Celkově nám ale tento zápas zase dal hodně, budu se opakovat, ale je potřeba zdůraznit, na třetí přípravný zápas to bylo hodně kvalitní utkání, a to i z naší strany, za což je potřeba mužstvo pochválit,“ uzavřel Jakub Petr.

Posledním vystoupením Ostravanů na soustředění bude sobotní duel s celkem Ambri-Piotta (od 16 hodin). (hek)

SV Zug – HC Vítkovice Ridera 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 21. Hofmann (J. Kovář), 34. Martschini (Senteler, Alatalo), 54. J. Kovář (Zryd) – 19. Zdráhal (Kvasnička), 43. Š. Stránský (Zdráhal). Rozhodčí: Lemelin, Müller – Kovacs, Obwegeser. Vyloučení: 4:12, navíc Diaz (Zug) 10 minut + do konce utkání za nesportovní chování a Lakatoš (Vítkovice) dvakrát 10 minut osobní trest, dále Morant a Zgraggen (oba Zug) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 1 115.

Zug: Hollenstein – Alatalo, Diaz, Zgraggen, Morant, Schlumpf – Schnyder, Albrecht, Hofmann – Bachofner, Senteler, Martschini – Wüthrich, Zhender, Simion – Stadler, Leuenberger, J. Kovář – Klinberg, Zryd, Thorell.

Vítkovice: Dolejš – Gregorc, D. Krenželok, Trška, T. Černý, Výtisk, Kvasnička, Bodák – Schleiss, E. Němec, Bukarts – Lakatoš, Š. Stránský, Zdráhal – Kurovský, Werbik, Guman – Fridrich, Toman, Žiak. Trenéři: Petr a Trnka.