Dlouhodobé zdravotní patálie Jana Výtiska jsou zřejmě pryč. V minulém týdnu se vrátil do zápasové zátěže. Svou pozici v obraně Třince ale zatím hledá. Hrál v Liberci a doma proti Vítkovicím. Do utkání ale naskočil až ve třetí třetině, když nahradil Lotyše Andersonse v obranné dvojici s Vlastimilem Kroupou. „Zatím mi ten návrat moc nevychází. Naskočil jsem už v Liberci, kde jsme taky dostali šišku 5:2. Věřím, že se z toho ale oklepeme a už dnes v Ústí nad Labem vyhrajeme,“ uvedl šestadvacetiletý bek, který začínal v extralize v dresu úterního soupeře ve Vítkovicích. „Mrzí mne každá porážka. Z Vítkovic jsem už docela dlouho, takže to nějak zvlášť neberu.

Výtisk odehrál poslední utkání v minulém play off ve čtvrtfinále proti Liberci. V létě podstoupil operaci břišních třísel. „Měl jsem něco s břišními třísly, do toho přišla ještě kýla. Navíc jsem měl střevo nějak přilepené na tříslech. Dostal jsem na obě třísla takové mřížky a dva a půl měsíce jsem nemohl pořádně nic dělat,“ popsal Výtisk. „Rekonvalescence byla po operaci hodně dlouhá. Musím se do toho zpátky dostat a věřím, že to bude zase šlapat jako minulý rok,“ věří si.

Zkušený obránce ví, že než se dostane do herní pohody, bude to chvíli trvat. „Na mé hře je určitě znát, že jsem dlouho stál, ale čím víc zápasů absolvuju, tím lepší to bude. Fyzicky jsem na tom dobře, protože jsem v době, kdy jsem nemohl na led, trénoval se svým kondičním trenérem v Ostravě Ladislavem Gruberem, který mi dával pořádně do těla,“ usmíval se Výtisk.

Spoluhráčům v obraně se v jeho nepřítomnosti dařilo nad očekávání. Třinecká defenziva patřila k nejlepší v extralize. „Bylo to těžké jenom se na hokej dívat. Tak dlouho jsem nehrál poprvé v kariéře. Na druhé straně bylo fajn sledovat, že se klukům daří.“

Z toho, že by se do perfektně šlapající obrany nedostal, Výtisk obavy nemá. „Je na trenérech, zda mne do toho zase zapojí, nebo jak se mnou počítají. Pokud se do sestavy nedostanu, tak budu hrát jinde. To už je úděl hokejistů, že cestujeme po různých týmech,“ prohlásil překvapivě Výtisk.

Přesto věří, že v Třinci naváže na předešlé sezony, kdy byl neodmyslitelnou součástí týmu. „Trenéři mi říkají, že se mnou počítají a já jim věřím. Za dva roky, co jsem tady jsem odvedl kus poctivé práce a věřím, že na to navážu a svým dílem přispěju k tomu, abychom se zase otřepali z porážek a začali společně zase vyhrávat,“ prohlásil Výtisk.

Více o zápasu Třivec - Vítkovice čtěte ZDE


Jan Výtisk
Narozen: 20. července 1981
Post: obránce
Výška: 182 cm
Váha: 92 kg
Zápasů v extralize/play off: 343/41
Gólů v extralize/play off: 10/1
Předchozí působiště: Vítkovice (1999 – 2003), Karlovy Vary (2003 – 2004), Sparta Praha (2003 – 2004), Plzeň (2004 – 2005), Oceláři Třinec (2005 - ??).