Začátky utkání byla jedna z věcí, co trápila brněnské hokejisty. Proti Vítkovicím bylo vše naopak. Ráz hry udávala od začátku Kometa a po osmi minutách v přesilovce otevřel skóre Tomáš Vondráček, jenž tečoval přízemní střelu Petra Kuboše od modré čáry.

Ostravané prověřili v první třetině Karla Vejmelku, který nahradil v brance Komety pro páteční duel Marka Čiliaka, jen sporadicky. Přesto dokázali srovnat stav utkání. Druhý gól zápasu byl takřka identický jako branka Brna. Vítkovický bek Jan Štencel vystřelil od modré čáry a úspěšnou tečí se prezentoval Stanislav Balán.

Stý gól Komety v této sezoně padl 28 sekund po zahájení druhá části a ukázalo se, že byl zlomový pro vývoj utkání. Kapitán Komety Jan Hruška, jenž zastupuje zraněného Leoše Čermáka v této funkci, chytře zpoza branky nastřelil Karola Slobodu, od kterého se odrazil puk do branky. Na kuriozní gól navázal přesnou střelou z mezikruží Martin Dočekal.

To nebylo z druhé třetiny vše. Ve 29. minutě si Rastislav Špirko potáhl puk, vyjel mezi kruhy a přesnou střelou švihem zvýšil na 4:1. Perfektní třetinu podrthnul ještě druhý gól Hrušky, který si položil vítkovického brankáře Dolejše a bekhendem zakončil pod břevno.

Statistika střel na branku po druhé části vypovídala za vše. Kometa ji ovládla 23:10. Ve třetině domácí hru kontrolovali, ve slibné šanci se ukázal Vondráček, ale skóre po baseballovém úderu nenavýšil. Skóre naopak zkorigoval Marek Hovorka pohotovou dorážkou před Vejmelkou.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 5:2 (1:1, 4:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Vondráček (Kuboš, Špirko), 21. J. Hruška (Ton, Burian), 28. Dočekal (Vondráček, Koreis), 29. Špirko (J. Káňa II, V. Němec), 33. J. Hruška (Ton, T. Kaberle) - 14. Balán (Štencel, Vandas), 56. Hovorka (Štencel). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Bláha, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 7564.
Kometa Brno: Vejmelka - Koch, T. Kaberle, Kuboš, Kozák, Dujsík, Malec, Trška - Ton, J. Hruška, Burian - Špirko, V. Němec, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, H. Zohorna - R. Zohorna, Dočekal, Raška. Trenéři: Hadamczik, K. Beran a Pokorný.
Vítkovice: Dolejš (34. Kantor) - Čerešňák, Kudělka, Štencel, Philipp, Sloboda, Štich, Pastor - Olesz, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Balán, P. Kafka - P. Zdráhal, Burger, Hovorka - Strapáč, Kolouch, Gřeš. Trenéři: Svozil a Petr.

Hokejová extraliga - 41. kolo:
Třinec - Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), Mladá Boleslav - Chomutov 5:2 (2:1, 2:0, 1:1), Litvínov - Liberec 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0), Plzeň - Pardubice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), Hradec Králové - Olomouc 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0).