Vítkovice tak ukončily hned dvě série. Jednu, která počítala šest porážek za sebou, a druhou dokonce čtrnáctizápasovou, během níž nedokázaly získat tříbodové vítězství.

Noví trenéři udělali v sestavě několik změn. Ostravanům se úvod duelu vydařil výrazně lépe než v pátek v Karlových Varech, byť aktivnější byli domácí.

V prvních minutách se do šancí dostali domácí Červený a Smoleňák, brankář Svoboda však svůj tým podržel. Bezbrankový stav poté neprotrhl vítkovický Schleiss, ani na opačné straně Vincour nebo Dragoun, který se na svatyní Ridery hnal sám.

Ani druhá třetina žádnou smršť gólových příležitostí, natož samotných úspěšných zásahů, nepřinesla. Pozorný brankář Svoboda vyřešil všechny závary před svým brankovištěm, podobně jako jeho protějšek Mazanec, který ale měl o poznání méně práce. I přesto, že Hradec měl tlak, bezbrankový stav přetrvával.

A to až do 47. minuty, kdy Mazance propálil Dej. Trefu slovenského útočníka Vítkovic však musel ještě potvrdit videorozhodčí.

Domácí pak opět přidali na aktivitě, ale Klíma, Smoleňák, Zámorský ani Cingel Svobodu překonat nedokázali. Naopak. Hosté odolali dalšímu velkému tlaku, navíc se trefili do prázdné branky z hole Veselého, a po dlouhých týdnech se mohli radovat z plnohodnotného vítězství.

Mountfield HK – HC Vítkovice Ridera 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 47. Dej (Výtisk), 60. Veselý (Dej). Rozhodčí: Hejduk, Harnebring – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4208.

Mountfield HK: Mazanec – Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandić, R. Pilař – Vincour, Rákos, Červený – Smoleňák, Cingel, M. Chalupa – Jergl, Koukal, Perret – Klíma, Dragoun, R. Pavlík. Trenéři: V. Růžička st. a Martinec.

Vítkovice: M. Svoboda – Trška, Výtisk, Štencel, Kvasnička, Bodák, Šidlík, Černý – Lakatoš, Roman, Bukarts – P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss – Mallet, R. Veselý, Dej – Guman, Werbik, Razgals. Trenéři: Trličík a Klesla.