Místo klepání se po ramenou byl však brankář Patrik Bartošák po prohraném derby s Třincem (0:3) a ztrátě možnosti posunout se na první příčku tabulky, naopak k sobě dost kritický. „Udělal jsem dvě hrubky,“ řekl hned na úvod po utkání.

Vyčítáte si obě inkasované branky. Co jste s nimi mohl dělat?

Při prvním jsem si to místo nepokryl, nečekal jsem, že to takhle vystřelí. U druhé branky jsem trochu podváděl. Viděl jsem sjíždějícího hráče do prázdné brány, tak jsem čekal, že to ještě přihraje. Místo toho to vystřelil. Werek má prostě výbornou střelu, jak to pošle, tak to letí… ale jak říkám, byly to moje dvě chyby.

Můžete přiblížit, čím je jeho střela kanadská nepříjemná?

Ani bych neřekl kanadská střela. Pár kluků v extralize to také má. U něj to vypadá, že bude přihrávat nebo něco vymýšlet a najednou to z hokejky letí. Klobouk dolů před tím, co tam dvakrát vyslal. Přitom u druhého gólu mě to trefilo do betonu, scvakl jsem je rychle, ale uhnuly dozadu. Má ránu, co se nevidí často.

Takže se s tím dalo něco dělat?

Chytit. Jak jsem řekl. U prvního gólu si pokrýt vzdálenou tyčku z docela velkého úhlu, natlačit tam zadní rameno. A u druhého si víc hlídat střelu, než najíždějícího hráče, o kterém ale vím, že byl nepokrytý. Hlídal jsem si zadní vrátka a vymstilo se mi to.

Skoro dvě třetiny byl zápas bez branek, ale nehrál se defenzivní hokej, co myslíte?

Sami jste psali, že to bude souboj gólmanů, tak nás kluci asi chtěli nechat vyniknout. (úsměv) Šimon vynikl, jak umí, já bohužel dvakrát inkasoval. Ale ofenzivní to bylo. My máme ofenzivní mužstvo, oni možná ještě víc, byl to hokej plný šancí. Diváci si určitě přišli na své a obě mužstva měla dost příležitostí skórovat. Šimon ale čaroval.

Měl jste ale více zákroků…

Jo? To je sice pěkné, ale také mám o dost více inkasovaných gólů, když se to vezme z druhé strany. Po tomto výsledku jsou zákroky nedůležité.

Sledoval jste, jak si Šimon Hrubec na opačné straně kluziště vede?

Viděl jsem, že na kontě má nulu, takže si myslím, že chytal výborně. (úsměv) Nezmatkoval, nedělal chyby a nepotřeboval, aby ho spoluhráči vytahovali z malérů, takže klobouk dolů i před ním. My musíme být silnější v předbrankovém prostoru a valit to tam. Je to už snad čtvrtá nula v sezoně a nevíme, čím to je. Nějak nám to v útoku hapruje.

Je to právě to, co vám chybí? Přece jen díky přesilovým hrám jste v první třetině měli možná víc ze hry…

My jsme se o tom bavili teď v kabině, že v první třetině jsme pár gólů měli nasázet, protože tam jsme měli nejvíc šancí. Ale nenasázeli jsme a to byl problém. Musíme dál hledat a přijít na to, čím to je. Určitě ale nebudu útočníkům do toho kecat, to je jejich práce. Ale musíme rychle přijít na to, proč dáváme málo gólů.

Jak hodnotíte první zápas obránce Blaže Gregorce v dresu Vítkovic?

Hrál výborně, nedělal chyby a určitě můžu říct, že to bude velká posila. Sice to bude asi znít blbě, ale proti Erikovi (de la Rosovi) si myslím, že jsme na Spartu z tohoto hlediska vyzráli a trejd určitě vyhráli. Získali jsme lepšího hráče, Blaž podal výborný výkon, vždy věděl, co dělá. Přece jen je to zkušený hráč.