Dva zápasy o dvou dvacetiminutových poločasech. Utkání pod širým nebem mělo svá specifika, třeba také to, že Zubry pískala trojice rozhodčích z Přerova Jaroslav Peluha, Radim Kolařík a Zdeněk Kaprál.

„Hlavně, že jsme si po dvou měsících konečně zahráli zápas. Samozřejmě se tam objevilo hrozně chybných věcí a je na čem pracovat,“ všiml si asistent trenéra dorostu Zubrů Aleš Verlík.

Jeho svěřenci v prvním utkání prohráli 2:3, druhý zápas ale ovládli jasně 4:0 hlavně díky neprůstřelnému Vojtkovi v bráně.

„Na klucích bylo vidět, že měli chuť. Některé věci byly dobré, některé zase špatné. Ale jsou pořád mladí, takže mají čas zlepšovat se,“ řekl Aleš Verlík.

MORAVEC: SNAD NÁS NAŘÍZENÍ NESEMELE

Spokojen byl také strůjce zlatého hattricku z roku 2001.

„Jsme rádi, že jsme si mohli zahrát další ze zápasů na venkovním hřišti. Když už nám situace neumožňuje zápasy v halách, snažíme se kluky motivovat alespoň touto formou. Jsme rádi, že jsme se s Přerovem domluvili a odehráli to,“ pochvaloval si David Moravec.

„Uvidíme, jak dlouho to vydrží. Jestli nás nařízení vlády semele stejně jako všechny ostatní, nebo politici konečně budou myslet i na sportovce a nechají je v nějakém módu fungovat. Opatření tu být musejí, ale měla by být vždycky přizpůsobená danému sportu,“ vyjádřil se také olympijský vítěz z Nagana.

A jak se s náročným tréninkem, který by ve vnitřních prostorech stále u mládeže měl probíhat s rouškami, vypořádávají přerovští dorostenci?

„Uvidíme, jak to teď vůbec bude. Trénuje se na poloviny. Deset dní jsme absolvovali tréninky pětačtyřicet minut na ledě a půl hodiny na suchu, na dvě partie,“ uzavřel Aleš Verlík.

HC Zubr Přerov – HC RT Torax Poruba 2:3

Branky Zubrů: Kuchta, Buršík.

HC Zubr Přerov – HC RT Torax Poruba 4:0

Branky Zubrů: Hlůšek 2, Billa, Tomiga.