Vítkovice podobně jako naposledy proti Liberci začaly dobře, a zatímco Hradec vyjma Cingelovy rány v oslabení do tyče žádnou vážnější možnost neměl, ony si šance vytvářely. Hlavně pak v přesilových hrách. Lakatoš, Rosandič, Bukarts či Štencel však ztroskotali na Mazancovi nebo vlastní nepřesnosti.

Výčepní Michal Španěl.
Někdejší „ajťák“ za pípou v Ostravě: Od brigádníka po experta!

To trvalo ale jen do 15. minuty, kdy nová posila Ostravanů Dočekal našla Malleta před hostující brankou a ten už si s gólmanem Mountfieldu poradil.

Druhá třetina dlouho nabízela méně atraktivní podívanou, řadu minut se toho na ledě mnoho nedělo, což se změnilo až v závěru, domácí fanoušky to ale nepotěšilo. Vítkovice opět selhaly při hře v oslabeních, kdy se nejprve prosadil a skóroval Cingel a o pár desítek vteřin později nadvakrát překonal Svobodu Smoleňák.

Jaroslav Svozil.
Baník hlásí první zimní posilu! Z Opavy přichází stoper Svozil

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí snažili o vyrovnání, měli k dispozici i přesilové hry, ale vše bez gólového vyústění. V 58. minutě naopak skóroval znovu Mountfield, branku Smoleňáka však musel potvrdit videorozhodčí. Výsledek pak do prázdné branky pečetil znovu Smoleňák, který tak uzavřel hattrick.

HC Vítkovice Ridera – Mountfield HK 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky: 15. Mallet (Dočekal) – 36. Cingel (Eklund, Lev), 38. Smoleňák (Eklund), 58. Smoleňák (Pavlík, Koukal), 60. Smoleňák (Perret, Koukal). Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5, navíc Nedomlel (Hradec) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 4305.

Vítkovice: M. Svoboda – Rosandič, Trška, Štencel, Gregorc, Výtisk, R. Černý, L. Kovář – Bukarts, Roman, Lakatoš – Schleiss, J. Hruška, Indrák – Dej, R. Veselý, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Dočekal. Trenéři: Trličík, Klesla a Svozil.

Mountfield: Mazanec – Eklund, Nedomlel, Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík, Čáp – Chalupa, Cingel, Smoleňák – R. Pavlík, Lev, Klíma – Perret, Koukal, Žejdl – Miškář, Dragoun, Jergl. Trenéři: Růžička st., Martinec, Svoboda a Krátoška.