V předkole play-off jim bude soupeřem odvěký rival pražská Sparta.

Obecně se čeká tvrdý hokej, ve kterém si oba celky nedají nic zadarmo.

„Že se nám s nimi v základní části dařilo, nebude hrát žádnou roli. Předkolo nebo play-off jsou jiná soutěž. Budou tam šarvátky, potyčky, provokování, to všechno k tomu patří. My se ale těšíme,“ řekl útočník Vítkovic Jakub Lev.

Zápasy v Ostravar Aréně začínají vždy v 17 hodin.

Předkolo vyprodáno není. Na bitvu Vítkovic se Spartou zbývá ještě tři tisíce vstupenek
Zájem o lístky je na úvodní dvojzápas (pondělí a úterý od 17 hodin) předkola play-off hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a Spartou. Bitva odvěkých rivalů slibuje atraktivní hokej. Řada fanoušků, kteří by se rádi na hokej dostala, se však domnívá, že už je dávno v Ostravar Aréně (9833 míst) vyprodáno. Mylně. V oběhu je lístků stále dost. “Prodáno ještě není více než tři tisíce vstupenek,” prozradil Deníku manažer pro komunikaci ostravského klubu Zdeněk Janiurek. Zájemci si je mohou obstarat od 9 hodin na pokladnách Ostravar Arény nebo v síti Ticketportal. Na jednotlivé zápasy stojí lístek 249 korun, ve zvýhodněném balíčku na oba pak 439 korun.

Pražané by si zřejmě dokázali představit příjemnějšího soupeře než zrovna celek z Ostravy. Na ledě Vítkovic vyhráli naposledy v lednu před třemi lety, celkově v posledních dvanácti vzájemných střetnutích uspěli pouze dvakrát.

„Máme s nimi dobrou bilanci, v O2 Areně předvádíme pěkný hokej. Hraje se nám tam dobře. U nás by mohla být dobrá atmosféra,“ těší se obránce Vítkovic Petr Šidlík. „Pražáci tu nejsou moc oblíbení. Tím nechci nikoho shazovat, může jít o velmi pěkné předkolo.“

Vyhrocenou atmosféru očekává i jeho parťák Jakub Lev. „Bude plno šarvátek, potyček, provokování, ale to k play-off patří. Sparta má bojovný a dobře organizovaný tým. Nečeká nás nic lehkého,“ varuje osmadvacetiletý útočník.

Připomeňte si v přiložené fotogalerii atmosféru posledního duelu z prosince 2018 v Ostravar Aréně

HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha :

Sparťané jsou si také vědomi síly soupeřů. „Postoupit bude moc těžké. Hrají nepříjemný defenzivní hokej, výborně jim chytá Bartošák. Pokud ale předvedeme takový výkon jako proti Liberci, můžeme uspět,“ věří brankář Matěj Machovský. Právě on byl klíčovým mužem celku z hlavního města v nepříliš povedené základní části.

A jeho souboj s vítkovickým gólmanem Patrikem Bartošákem může být klíčový pro vývoj celé série. „Nevnímám mezi námi speciální rivalitu. Ať nastoupí kdokoli, budu sérii prožívat stejně,“ říká brankář z Ostravy.

Hvězdné výkony i trable. Co přinesla extraliga?