Jak známo, profesionální sportovci mohou v Česku trénovat, ale jen ve venkovním prostoru. Své haly využívat nemohou. Zatímco některé kluby zamířily na otevřená kluziště, Třinec či Pardubice se vydaly do Polska. Teď se k nim přidaly i Vítkovice.

Ostravané se na přípravě mužstva Mojmíra Trličíka po týdnech na suchu dohodli s klubem z Jastrzebie. „Trénink na ledě je jednoznačnou výhodou, a i když zatím stále nevíme, kdy budeme moci začít hrát, nemůžeme si dovolit oproti ostatním mít několikatýdenní ztrátu tréninků na ledě. Proto jsme se rozhodli pro tréninky v Polsku a jsem rád, že jsme našli možnosti v Jastrzebie,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

Tým druhy tréninků kombinuje. „Je to nevyhnutelné řešení. Jak už jsem řekl, v situaci, kdy ostatní týmy trénují na ledě, si my nemůžeme dovolit zůstat tak dlouho pozadu,“ doplnil Šimíček.

Vítkovice dosud odehrály tři utkání, poslední 9. října s Karlovými Vary (2:3), a v dosavadní neúplné tabulce extraligy jim patří se třemi body devátá příčka. Vypovídací hodnota pořadí však není velká, jelikož zatímco třetí Sparta má odehráno sedm zápasů, pátý Třinec či jedenáctá Kometa Brno z programu sezony 2020/21 stihli zatím jen dvě střetnutí.

O tom, kdy se nejvyšší hokejová soutěž znovu restartuje, stále není vůbec jasno.