Sezonu nezabalili. I přes zdravotní potíže se chtěli a chtějí porvat o čtvrtfinále. Proto vsadili na nejsilnější možné složení „Jakmile bylo jasné, že naší žádosti o odložení nebude vyhověno, svolali jsme tým. Kdo mohl, přišel a všichni do jednoho se shodli, že se nevzdáváme a jdeme bojovat. Odhodlání mužstva je silné a mě to neskutečně těší, že hráči ukázali, jak veliké mají srdce pro náš klub,“ řekl sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček s tím, že klub chce tuto sérii hrát se vztyčenou hlavou a zabojovat.

„Nechtěli jsme se vydat cestou ostentativního postavení juniorů a sérii dohrát. Pokračujeme v boji a s kádrem, se kterým jsme hráli v sezoně. Kdo jen trochu může, jde hrát. Sice ne zcela fit, sice v některých případech s teplotami, pod prášky, ale jdeme bojovat,“ dodal.

Podobně mluvil i trenér Miloš Holaň. „Velký kredit našim hráčům. Nejsou v ideálním stavu, nejsou zdraví, ale všichni chtějí hrát. Ukázali, že jsou srdcaři, kteří předčasně neutíkají z boje. I díky tomu jsme mohli dát dohromady sestavu. Sice ne zcela kompletní, ale nechtěli jsme ze zápasu udělat frašku a přijet s juniory. Věříme, že síla našeho odhodlání může slavit úspěch,“ zadoufal.

Samotný zápas byl však až překvapivě vyrovnaný, na hostech potíže znát nebyly. I přesto prohrávali po trefě Navrátila. Vítkovice to však nezlomilo, vytvořily si několik šancí a ve 36. minutě srovnal v přesilové hře ranou od modré Solovjov.

Jen o minutu a půl později však vrátil minimální náskok Moře Kunc. Na opačné straně ale měl Konrád několikrát štěstí, zvonily za ním i tyče. A v 53. minutě opět udeřily, tentokrát z hole Plášila.

Vítkovicím se ale stalo osudným dvojnásobné vyloučení v 58. minutě, kdy v krátkém sledu šli na trestnou lavici Stehlík s Krenželokem a 72 vteřin dlouhou početní výhodu Olomouce pět na tři využil Krejčí a rozhodl.

„Velice dobré utkání, krásné play-off. Olomouc šla do vedení, což chtěli. My se připravovali, že bude tady i tlak od obecenstva. Vyrovnali jsme, Olomouc hned odskočila, což byl asi rozdíl, že si vedení uhlídala,“ hodnotil trenér Miloš Holaň.

Pochvaloval si, že jeho tým nesložil zbraně. „Kluci bojovali, sedm minut před koncem jsme srovnali, ve třetí třetině jsme byli lepší, ale celý zápas jsme si prohráli svou nedisciplinovaností. Zítra máme nůž na krku, ale budeme bojovat a urvat to. Každopádně si vážím toho, co tady kluci předvedli,“ doplnil Holaň.

Podle domácího kouče Zdeňka Motáka neodehrála Olomouc dobrý zápas. „Nevím, čeho jsme se báli. Bojovnost a nasazení tam bylo, to k tomu patří, ale chyběla nám hokejovost, dobré založení i založení útoku. Dalšího bodu si ale vážím,“ uvedl.

HC Olomouc – Vítkovice Ridera 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Navrátil (Krejčí, Klimek), 37. Kunc (Dujsík, Burian), 58. Krejčí (V. Tomeček, J. Knotek) – 36. Solovjov (Lakatoš, J. Hruška), 53. Plášil (Stehlík, Fridrich). Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora – Gerát, Rampír. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5050. Stav série: 2:1.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek, Rašner – J. Káňa, D. Krejčí, V. Tomeček – Kusko, J. Knotek, Bambula – Klimek, P. Kolouch, Navrátil – Burian, Lichanec, Kunc. Trenéři: Moták a Tomajko.

Vítkovice: Stezka – R. Pedan, A. Solovjov, Plášil, Stehlík, Prčík, L. Kovář – L. Krenželok, J. Hruška, Lakatoš – Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Bitten, Illéš – Dostálek, Flick, Fridrich – Guman. Trenéři: Holaň, Philipp a Šimíček.