Dvoubrankové vedení, možnost přiblížení se sokům před sebou a naopak vzdálit se duu Mladá Boleslav, Kladno. Takhle to v neděli vypadalo v Ostravar Aréně ještě na začátku třetí třetiny, když domácí Ridera vedla nad Plzní po gólech Marcela Barinky a Petra Fridricha. Jenže trefy Tomáše Mertla a Jakuba Lva zařídily prodloužení, v němž rozhodl po dvaceti vteřinách hostující Petr Zámorský.

„Chceme Vítkovice,“ neslo se halou, do které dorazilo jen čtyři a půl tisíce lidí. Špatnou náladu přiznal také asistent trenéra Jiří Veber. „Když budu upřímný, tak mě sem nebaví chodit a zpovídat se z našich výsledků, jsem z toho slušně řečeno frustrovaný a hrozně těžko to koušu,“ řekl otevřeně na tiskové konferenci.

Zápas 22. kola hokejové extraligy Vítkovice - Plzeň.
Dva góly Vítkovicím nestačily, doma padly s Plzní v prodloužení

Během pondělí byly sociální sítě plné diskusí fanoušků o tom, proč semifinalista play off minulého ročníku je v tak prekérní situaci. Dokonce zaznívaly výzvy k bojkotu nedělního domácího duelu s Litvínovem.

Motto VAL NA VÍTKY začněte znovu používat, až na ledě budou VÍTKY! mají jasno fanoušci.Motto VAL NA VÍTKY začněte znovu používat, až na ledě budou VÍTKY! mají jasno fanoušci.Zdroj: Facebook/HC VÍTKOVICE-CHCEME ZPĚT STARÉ DOBRÉ VÍTKOVICE !!!

Vpodvečer pak zveřejnil své stanovisko přímo fanklub ostravského klubu. „Vítkovice jsou pro nás srdeční záležitosti, hokejem žijeme a neúnavně podporujeme Vítkovické na domácích i venkovních zápasech. Nemůžeme už však dále mlčet a přehlížet situaci, do které se náš klub dostal,“ začal krátký text.

„Nevidíme na vás, Vítkovičtí, že byste hráli se zápalem, bojovností či touhou přinést ostravským fanouškům alespoň trochu radosti, jako byste o své fanoušky ani nestáli. Takže teď už je pouze na vás dokázat, zda si vážíte těch, kteří za vámi každý zápas stojí,“ pokračovalo stanovisko s tím, že z následujících dvou venkovních klání v Liberci a Pardubicích chtějí vidět hrdost a také zisk alespoň tří bodů.

Trenér Vítkovic Martin Motyčka.
Kouč Vítkovic o podzimu i svých vyloučeních: Emoce mě baví, ale uklidnil jsem se

„Nejde však pouze o body jako takové, chceme vás vidět hrát celých 60 minut v plném nasazení,“ podotkli fanoušci. „V opačném případě za vámi v nedělním zápase proti Litvínovu nebudeme stát, tak jako teď vy nestojíte za námi,“ vyzvali v textu příznivci.

„Nechceme však pouze krátkodobé zlepšení, situaci budeme stále sledovat a jsme bohužel připraveni reagovat obdobně na pokračující období zmaru. Chceme zpátky Vítkovice,“ uzavřeli své stanovisko.

Vítkovice se v domácí soutěži – i vinou marodky – trápí prakticky po celý ročník, což před měsícem odnesl svou funkcí hlavní kouč Miloš Holaň, ještě před ním i asistent Radek Philipp. Nyní mužstvo vede triumvirát Pavel Trnka, Roman Šimíček a Jiří Veber. Zatím nezabraly ani změny v kádru, kdy odešli Petr Gewiese s Janem Káňou, naopak dorazily posily jako obránci Radek Jeřábek s Yohannem Auvituem, či útočníci Marcel Barinka, Jonáš Peterek a Patrik Zdráhal.

Výsledek řádění sparťanských fanoušků na Městském stadionu ve Vítkovicích při nedělním zápase proti Baníku Ostrava.
Primátor Ostravy vyzval fans Sparty k opravě záchodů ve Vítkovicích. Co reakce?

Právě formace Fridrich, Barinka, Zdráhal se zatím jeví jako jediná se solidní formou. „Určitě jsem si po příchodu představoval, že se zvedneme. A pořád tomu věřím. Ale bohužel jsme teď v krizi. Do konce základní části máme ještě 32 zápasů, musíme to zlomit. Kvalita tu je, jen se musíme probudit,“ zahlásil v neděli útočník Patrik Zdráhal.

V úterý mají Vítkovice v Liberci možnost to dokázat.