Kdo viděl utkání hokejového Tipsport Cupu mezi Vítkovicemi a Kometou Brno, mohl nabýt dojmu, že se na brankáři Jakubu Štěpánkovi nedávný zánět průdušek vůbec nepodepsal. Znovu předváděl skvělé zákroky a Brnu dovolil jen jeden gól.

Po zápase byl ale totálně vyčerpaný. Když opouštěl led, o slovo se opět přihlásil silný kašel. „Ještě to není úplně doléčené. Stále dobírám antibiotika. Dva týdny jsem nemohl nic dělat, až teď. Tři dny jsem trénoval a pak přišel zápas s Kometou. Ten pro mě nebyl vůbec jednoduchý,“ popadal dech Štěpánek.

Vítkovickou jedničku postihly problémy už začátkem července. Zánět ale naplno propukl až po přátelském utkání s reprezentační dvacítkou. „Chytlo mě to už na soustředění v Tatrách. Ale snažil jsem se to tlumit a asi měsíc se toho pokoušel zbavit. Pak už to ale nešlo a já si musel dát nucenou čtrnáctidenní pauzu,“ vysvětlil.

Štěpánkovo místo v brance převzal Filip Šindelář a prostor dostal také nadějný Matěj Machovský. V utkání proti Kometě, které bylo přímým bojem o první příčku skupiny D Tipsport Cupu, se už mezi tyče opět postavil muž s číslem 33.

„Na ledě jsem byl už od pondělí. Trenér za mnou přišel s tím, že budu proti Brnu chytat já. Já jsem proti tomu nic neměl. Jsem rád, že jsem chytal. Ale měl jsem dlouhou pauzu, tempo bylo rychlé, navíc v hale bylo dost horko. Byl to docela záhul, stálo mě to hodně sil,“ shrnul Štěpánek.

Zápas mezi Vítkovicemi a Brnem ale příliš velký boj o body do letního poháru nepřipomínal. „Pro mě osobně je to pořád příprava a je jedno, jestli se to jmenuje Tipsport Cup, nebo ne. Neměli bychom dělat žádnou vědu z toho, že jsme vyhráli. Vítězství nás ale samozřejmě těší, zase jsme si trochu zvedli sebevědomí,“ souhlasil vítkovický gólman.

Štěpánek po zápase neskrýval překvapení z návštěvy. Očekávaná invaze brněnských fanoušků se nekonala a duel, který přenášela Česká televize, sledovala v ČEZ Aréně přibližně tisícovka fandů. „Myslel jsem si, že Brňáků přijede víc. Bál jsem se, že to bude, jako bychom hráli v Brně. Mile mě překvapili i naši fanoušci. Byli celkem dost slyšet a fandům Komety se minimálně vyrovnali.“ (jaz)

Přečtěte si také: Vítkovice kráčí za postupem v Tipsport Cupu