Poprvé Ostravané inkasovali na západě Čech v 17. minutě, kdy Klimeše překonal Indrák. Hned na začátku druhé třetiny pak pojistil náskok Matýs. Hosty vrátil do hry Američan Krieger, ve 32. minutě snížil na 1:2. Vítkovice se snažily o prodloužení zápasu, jenže ránu Bukartse zastavila kovová konstrukce plzeňské brány, a přestože ji v závěrečné power play tvrdě ostřelovali, Pavláta podruhé už nepřekonali.

HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 0:3 (0:1, 0:0, 0:2).
Oceláři v lázních vítězní, zářili střelci Voženílek s Růžičkou a gólman Kacetl

„V první třetině se hrál z mého pohledu od obou týmů velmi rychlý hokej, moc se nepřerušovalo. Myslím si, že jsme byli lepší, paradoxně jsme ji ale prohráli. Ve druhé a třetí třetině se hrálo vyrovnaně, my jsme si již nedokázali vytvořit větší tlak, abychom na soupeře zatlačili a ten udělal nějakou chybu, kterou bychom využili,“ hodnotil duel kouč hostů Jiří Veber.

V dalším zápase mají Vítkovice výhodu domácí Ostravar Arény, kde v neděli 14. ledna nastoupí v 16 hodin proti Bílým Tygrům z Liberce.

SKV Sharks Karlovy Vary – Flamingos Ostrava 9:1 (3:1, 4:0, 2:0).
OBRAZEM: Ostravským Plameňákům start roku nevyšel, padli na ledě mistra i Sparty

Hokejová extraliga – 35. kolo:

Škoda Plzeň – Vítkovice Ridera 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Indrák (Matýs, Söderlund), 24. Matýs (Söderlund, Kvasnička) – 32. Krieger (Peterek). Rozhodčí: Kika, Jaroš – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 26:22. Diváci: 4497.

Škoda Plzeň: Pavlát – Kvasnička, Zámorský, Laakso, Dujsík, Malák, Piskáček, Houdek – Pour, Lev, Rekonen – Holešinský, Mertl, Schleiss – Söderlund, Indrák, Matýs – Hrabík, M. Soukup, Jansa. Trenéři: Kořínek a Bombic.

Vítkovice Ridera: Klimeš – Percy, Raskob, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, Grman, R. Jeřábek – Kalus, Chlán, Lakatoš – Dej, Krieger, Vondráček – Bukarts, Barinka, Fridrich – Šoustal, Claireaux, Peterek. Trenéři: Trnka, Veber a Šimíček.