Důvod?

Vedení zlínského klubu zvažuje podání trestního oznámení na urostlého obránce Richarda Stehlíka. Pětadvacetiletý bek se dostal 18. srpna během utkání letního Tipsport Cupu ve Zlíně do potyčky s domácím útočníkem Jaroslavem Balaštíkem. Asi půl minutovou „výměnu názorů“ ukončil Stehlík nekompromisním direktem, kterým poslal svého soka k ledu.

Balaštík kvůli zranění již nenaskočil do dalších utkání, ale ještě v minulých dnech s týmem normálně trénoval. Včerejší vyšetření ukázalo, že zranění je vážnější, než se v první hcvíli zdálo.. Nyní je jasné, že zlínský kanonýr nestihne začátek nového extraligového ročníku. „Pondělní zdravotní prohlídka bohužel odhalila další zdravotní komplikace. Jarda má dvakrát až třikrát zlomený nadočnicový oblouk. Zranění je vážnější, než se původně předpokládalo, proto nestihne začátek extraligy. Zranění může ohrozit jeho další kariéru,“ uvedl na včerejší předsezonní tiskové konferenci prezident zlínského hokejového klubu Martin Janečka a dodal: „Zvažujeme podání trestního oznámení na Stehlíka.“ Vedení klubu si již najalo právníka, který teď posoudí a zváží všechny další kroky.

Příliš nadšený z rozhodnutí Jaroslava Balaštíka a celého zlínského vedení nebyl trenér Vítkovic Alois Hadamczik. „Já jsem byl do celého incidentu vtažen a následně urážen v novinách. Nechápal jsem jejich reakce. Na druhé straně je to jejich rozhodnutí, jejich právo. To má každý občan,“ reagoval na celou věc Hadamczik, který připomněl podobný konflikt, který se však obešel bez další dohry.

„Je třeba říct, že Balaštík v minulosti doslova urval rameno Barinkovi. Ten pak byl tři měsíce mimo hru a to byl v reprezentaci. Nikdo ale trestní oznámení nepodával,“ upozornil vítkovický kouč. „Pokud chceme hrát hokej tak, že budeme podávat za každý faul trestní oznámení, začne se to zneužívat a skončí to tak, že se bude neustále běhat po soudech,“ pokračoval Hadamczik.

„Ať si dělá Balaštík i Zlín, co chtějí. Mě hlavně vrtá hlavou, proč se dva moravské týmy chovají na úrovni funkcionářů úplně normálně, ale u hráčů je vždycky problém. Stačí vzpomenout střety Krsteva s Balaštíkem, či Balaštíka se Stehlíkem z posledních dvou sezon. Nehledám viníka. Já se ptám. Proč se takové excesy stávají pokaždé ve Zlíně? My budeme v budoucnu reagovat stejně. Po podobném zákroku na našeho hráče přijde trestní oznámení,“ dodal Alois Hadamczik.