Co se týká sezonního průměru, jsou Vítkovice s 6779 diváky čtvrté za Spartou (8351), Pardubicemi (7576) a Kometou Brno (7402). Jen pro srovnání. Během základní části loňského ročníku chodilo na Ostravany v průměru 5298 diváků. Jde tak o nárůst o 1500 lidí.

„Ostrava se zase stává hokejovým městem a chtěl bych poděkovat všem našim fanouškům za podporu. Velmi si jejich přízně vážíme. Když budu konkrétní, tak třeba zápas s Brnem byl fantastický. Všichni jsme si ho užili,“ řekl generální manažer a trenér HC Vítkovice Ridera Jakub Petr.

Zraněný Výtisk přišel o zelenou helmu, po devíti měsících  Ostravský vousáč by ji podle všeho získal i v prosinci, to by ale nesměl utrpět zranění ruky. V posledním měsíci roku 2017 kvůli němu stačil odehrát jediný zápas.
Vítězem se tak stal s 37 body pardubický útočník Patrik Poulíček. Výtisk i přes nucenou pauzu vede se 152 body statistiku letošní sezony s třicetibodovým náskokem na litvínovského forvarda Michala Trávníčka. Zda si dokáže vzít zkušený bek v lednu helmu zpět, se uvidí. „Honza by už chtěl hrát a pomáhat týmu, ale zranění mu to stále nedovoluje. Vrátit by se mohl někdy ve druhé polovině ledna,“ řekl mluvčí HC Vítkovice Ridera Zdeněk Janiurek.