Třicetiletý útočník a opora Ostravanů má podle zjištění Deníku natržené vazy v kotníku. „Ano, je tam komplikace a určitě do prvních zápasů nezasáhne. Zranil se při přípravě na suchu, a proto nehrál ani o víkendu na turnaji v Maďarsku. Teď jde jen o to, jak je zranění vážné,“ potvrdil informaci v pondělí generální manažer a hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

Nedělní duel s polským celkem Nowy Targ nedohráli ani další forvardi – Alexandre Mallet a Roberts Bukarts. „Dohrávali jsme na devět útočníků ve třech útocích a kombinované přesilovky, protože Mallet šel ze hry po pěstním souboji, Roberts měl zranění v obličeji, takže větší polovinu duelu neabsolvoval. Přesto se mužstvo i v okleštěné sestavě prezentovalo dobře,“ pokračoval Petr.

Ztráta Romana je však pro čtvrtfinalistu posledních dvou ročníků extraligy citelnou. Zejména pak právě ve zmíněných přesilových hrách. „Obranné dvojice jsou víceméně dané, ale v útoku a hlavně ve formacích na přesilovky to budeme muset promíchat,“ přiznal Jakub Petr s tím, že jasno má i o brankáři, který v pátek nastoupí jako jednička.

„Celkově o sestavě, pokud do ní ještě nepromluví zranění, představu pro celý úvodní trojzápas (s Olomoucí, ve Zlíně a s Třincem) máme. Třeba obranné dvojice lze z posledních přípravných utkání vydedukovat. Ale stále je ještě do pátku nějaký čas,“ uzavřel Petr.