Před samotným utkáním musela policie zasáhnout proti několika fanouškům Baníku, kteří se před stadionem pokusili napadnout domácí fanoušky. Policisté ze speciální pořádkové jednotky spolu s policisty na koních konfliktu zabránili a na místě zajistili několik osob.

„Policisté do této chvíle omezili na osobní svobodě celkem 8 fanoušků hostí. Sedm fanoušků zajistili pro neuposlechnutí výzvy a jedno fanouška zadrželi, protože je na něj vydán souhlas se zadržením," uvedli policisté na sociální síti X s tím, že kvůli neuposlechnutí výzvy omezili policisté na osobní svobodě také jednoho fanouška domácího klubu.

Cesta do Prahy

Ve Svinově čekalo na spoj několik desítek fanoušků, kteří se po osmé hodině připojili k dalším, jenž přijeli Ostravanem od Bohumína. A byli v pozitivní náladě. „Snad něco přivezeme, nějaký ten bod,“ usmíval se jeden z fanoušků.

Zdroj: Deník/Radek Cihla

O tři hodiny později jejich Ostravan zastavil v Praze na hlavním nádraží, kterým mohutně znělo „Baník, my jsme Baník…“ a jiné chorály.

Baník se v Epet Aréně bude moci spolehnout na značnou podporu. Ostravští příznivci vykoupili všech 970 lístků do svého sektoru, budou však čelit výrazné přesile, jelikož stadion je (nejen) pro tento zápas beznadějně vyprodán několik týdnů. Je však možné, že se do stejného místa vypraví zanedlouho znovu. Pokud Baník uhájí v tabulce současné čtvrté místo, čekají je venkovní střetnutí se Spartou, ale i Slavií a Plzní, i v květnové nadstavbě.