Případem z loňského dubna se v pátek začal zabývat Krajský soud v Ostravě. „Čin spáchal surovým způsobem,“ uvedl na adresu Tomáše M. státní zástupce Vít Legerský, který pro něj navrhuje uložení šestnáctiletého vězení. Obžalovaný na úvod hlavního líčení prohlásil, že se necítí vinen. „Nepamatuji se na to,“ prohlásil.

Alkohol, prášky

Drama se odehrálo vloni v dubnu v Ostravě-Porubě, konkrétně v domě č. 18 v ulici Skautské. Uvnitř byli tři muži – nájemce a dva jeho kamarádi Tomáš M. a Pavel. A právě mezi nimi mělo dojít k blíže nespecifikovanému konfliktu. Obžalovaný několikrát zopakoval, že si žádného násilí není vědom, přesněji řečeno, že si na nic nepamatuje.

Zloději se na vloupání připravili.
Poláci se do zlatnictví probourali přes téměř metrovou zeď. Vyřadili i alarm

„Toho dne jsem vypil asi tři litry vína, vzal jsem si i prášky na spaní. Nevím o žádném konfliktu. S Pavlem jsme se bavili o různých věcech. O base a tetování. Řekl jsem mu, že vypadá jako obrázek. Pak jsem šel spát,“ uvedl Tomáš M. Když se později probudil, našel Pavla V. ležícího v tratolišti krve.

Všude byla krev

„Viděl jsem ho celého od krve. Z hlavy mu kapala krev. Přišel jsem k němu, ležel na zádech na podlaze. Pleskl jsem ho, abych ho probral. Pak jsem mu dával masáž. Sáhl jsem mu na hrudník. Nedýchal. Zdálo se mi, že má zlomená žebra. Pak jsem asi volal policii nebo záchranku. Mám výpadky,“ uvedl Tomáš M., který připustil, že Pavla zřejmě napadl. „Nevím, kdo jiný by to mohl být,“ řekl obžalovaný s tím, že třetí muž v bytě to udělat nemohl. Je totiž invalida na vozíku.

Nic neví

Tomáš M. zdůraznil, že si nevzpomíná na hádku ani konflikt. Až později se podle svých slov dozvěděl, že Pavel měl mít nějaké problémy se zákonem ohledně dětí. „Možná mi to řekl. A to mohlo být příčinou všeho. Nemám totiž rád, když se ubližuje dětem a zvířatům,“ dodal.

Halda Heřmanice, ilustrační foto.
Primátor volá ministry do Ostravy: Požaduje urgentní zásah na heřmanické haldě

Podle státního zástupce byl útok razantní a surový. Útočník nejprve muže srazil na podlahu. Kopal jej do hlavy i dalších částí těla, našlapoval na něj. Poté vzal paličku na maso. Údery směřovaly zejména do hlavy. Nakonec se kovová část uvolnila a v ruce mu zůstala dřevěná násada, kterou použil v dalším napadání, které završil rdoušením. Muž utrpěl řadu velmi závažných poranění, na následky kterých zemřel.

Hlavní líčení bylo odročeno. Soud předvolá svědky a některé znalce.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Albert Čuba: Už nejsem nejzadluženější herec, znám ty, co mají problém s ruletou

Zdroj: Deník/Kateřina Součková