Odlov divokých prasat pod Landekem se listopadu minulého roku změnil v tragickou událost. Dvojice myslivců měla políčeno na divočáky u slepého ramene řeky Odry v Ostravě-Petřkovicích. Honitba na dva kusy byla úspěšná, třetího kance však jen postřelili a vydali se po jeho stopě. „Čtyřiačtyřicetiletý myslivec přes termovizní dalekohled viděl u země ležící objekt. Byl přesvědčen, že se jedná o raněné prase, a proto z obavy z možného napadení vystřelil. Zjištění, že se nejedná o divočáka, ale o člověka jej doslova šokovalo,“ popsala incident tisková mluvčí policistů Moravskoslezského kraje Eva Michalíková.

Ačkoli oba myslivci zahájili okamžitě resuscitaci a první pomoc, postřelený dvaapadesátiletý muž zranění podlehl. „Oba myslivci byli v den události zadrženi,“ podotkla Michalíková.

Krajští policisté od listopadu vyhodnocovali znalecké posudky a odborná vyjádření. Na jejich základě zahájil komisař 7. oddělení obecné kriminality Ostrava trestní stíhání čtyřiačtyřicetiletého myslivce, střelce. „Muž byl obviněn z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Muž má čistý rejstřík trestu. V případě odsouzení mu hrozí pobyt za mřížemi až na šest let,“ prozradila mluvčí.