Strážníci Městské policie Ostrava zaznamenali na kamerových záznamech podivné chování v neděli krátce po páté hodině ranní. „Strážník si všiml muže, jak jezdí na kole v okolí prodejny Albert na ulici Dr. Martínka v Hrabůvce. Muž zastavil u přístřešku s nákupními vozíky, vzal do ruky dlažební kostku, odešel několik metrů a pak způsobem, odpovídajícím autovému vhazování z fotbalu, kostkou mrštil do skleněné výplně dveří prodejny,“ přiblížil tiskový mluvčí policistů Jindřich Machů.

close Zdrogovaný muž v neděli dlažební kostkou rozbil skleněné dveře prodejny Albert v Ostravě-Hrabůvce. Se svolením MěPO info Zdroj: Deník/Zdeněk Janiurek zoom_in Zdrogovaný muž v neděli dlažební kostkou rozbil skleněné dveře prodejny Albert v Ostravě-Hrabůvce. Se svolením MěPO

Vandal se poté pokusil o únik, ale to už byla na cestě k němu hlídka strážníků. „Policisté zadrželi muže nedaleko místa činu. Pozdější zjištění ukázala, že muž byl zjevně pod vlivem omamných a psychotropních látek. Po celou dobu mluvil zmateně. Strážníkům například tvrdil, že devadesát hodin nespal a že kolo, na kterém jel, je nejspíš kradené. To se však podle pozdější lustrace nepotvrdilo,“ dodal Machů s tím, že zadrženého následně převzala Policie České republiky.