Vše začalo před obchodem v Ostravě, u kterého muž odstavil svůj chopper a šel nakoupit. V zapalování přitom nechal klíčky. Toho využil tehdy neznámý pachatel, který nastartoval a odjel. K jeho cti je nutno uvést, že myslel na svou bezpečnost a na hlavu si nasadil odloženou přilbu.

Když majitel motocyklu vyšel z obchodu, krve by se v něm nedořezal. Jako vyjevený zíral na prázdné místo, kde zanechal chopper. O několik hodin později se ale stal zázrak.

Po užití fentanylu zemřela matka tří dětí.
Ostravský soud potrestal fentanylovou smrt. Dětem to ale matku nevrátí

„Náhoda a štěstí stále existují. Majitel elektrického chopperu nestrádal moc dlouho,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že o den později se motorkář u obchodu objevil znovu. Zda šel nakoupit, nebo pátrat v okolí po svém ukradením stroji, není jasné. Ať tak či onak, spatřil svou motorku stojící na téměř stejném místě. Okamžitě zavolal policii.

Muž vykrádal také auta.Muž vykrádal také auta.Zdroj: Policie ČR

V té chvíli vyšel z prodejny muž, který chtěl na chopperu odjet. Nešlo ale o zloděje. „Byl upozorněn vlastníkem, že právě před tímto obchodem mu byla včerejšího dne tato motorka odcizena,“ dodala Michalíková. Vzápětí dorazili ochránci zákona.

„Výhodná“ koupě

Nový „majitel“ motorky uvedl, že ji večer koupil od dvou mužů. Jelikož byla vybavena i klíči, věřil tomu, že není kradená. Že na chopperu zaparkoval právě u obchodu, kde došlo ke krádeži, byla velká náhoda.

Policie žádá veřejnost o spolupráci při vyšetřování tragédie. Ilustrační foto.
Co předcházelo nedělní tragédii u Kotvy? Ostravští policisté hledají svědky

Při pátrání se policisté dostali až recidivistovi (31 let). Jak se ukázalo, právě on motocykl ukradl. Záhy vyšlo najevo, že má na svědomí dalších patnáct majetkových deliktů. Mimo jiné vzal elektrokolo, bral i pneumatiky, nářadí, oblečení, svařovací techniku a další věci. Celkem způsobil škodu za 900 tisíc korun. „Ukázalo se, že u některých skutků měl komplice, s těmito je však trestní stíhání vedeno samostatně,“ uzavřela Michalíková.

Muž byl minulý rok podmíněně propuštěn z vězení. Zanedlouho se ale opět vrátil na dráhu zločinu. V současné době je opět za mřížemi.