„Například mobilní telefony, tablety, peněženky, finanční hotovost a platební karty. Jeho teritoriem byla Ostrava a její části, například Poruba, Zábřeh, ale také Přívoz,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Nepoctivec také využíval nepozornosti lidí na různých sportovištích, kradl i v divadle. Případů z různých části Ostravy přibývalo.

Liberty Ostrava - hlavní brána, 17. ledna 2024, Ostrava.
Ostravské Liberty pomůže rumunská sestra. Jaký je plán a kolik lidí už pracuje?

„Kriminalisté napříč Ostravou vyhodnocovali zajištěné materiály a kamerové záznamy,“ dodala Michalíková, která vyzdvihla úzkou spolupráci mezi kriminalisty. „Operativní činností se podařilo ztotožnit podezřelou osobu. Tou byl sedmačtyřicetiletý muž,“ řekla Michalíková.

Bojovník MMA se u soudu přiznal.
Z výšin Oktagonu do vězení. Ostravský soud potrestal známého bojovníka MMA

Při jedné z krádeží se pachatel zmocnil klíčků od vozidla, které našel před budovou. „Otevřel je a prohledal. Odnesl si brýle a doklady. Poškodil přihrádku palubní desky. Nakonec klíčky od auta nechal na předním sedadle a odešel,“ sdělila Michalíková.

Muž byl v těchto dnech obviněn z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V současné době je ve vězení, kde pyká za jiné delikty. V rejstříku trestů má již 24 záznamů.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Únikovky v Ostravě v podání Aleše Salomona z Chamberu: Cílem jsou nadšení lidé

Zdroj: Deník/Kateřina Součková