VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 13:15

Colours of Ostrava 2018: čtyři dny plné hudby odstartují už zítra

Ostravský open air, který už řadu let vozí do Česka zvučná jména a nemá v tom konkurenci, nabídne kromě hudby z 35 zemí a divadla i mezinárodní diskusní fórum Meltingpot.

15.7.2018

Kryštof kraloval na Hukvaldech

Richard Krajčo a jeho družina „rytířů od kulatého stolu“ předvedli, že jejich vlastní festival, s nímž už potřetí objíždějí republiku, návštěvníky baví a přináší atmosféru, kterou jinde nenajdete.

14.7.2018

Se zvířátky do vesmíru

Prázdniny jsou v plném proudu a Planetárium Ostrava pro děti připravilo nový program.

14.7.2018

Na Farmářských trzích o víkendu nakupovali lidé nejen z Ostravy

První červencové Farmářské trhy u OC Futurum v sobotu využily k nákupům zákazníci nejen z Ostravy, ale i okolí. Mezi zhruba pěti desítkami prodejců nechyběli samozřejmě pěstitelé ovoce a zeleniny, včelaři, květináři, ale i uzenáři a třeba i prodejci z farem, které se zaměřují na chov pštrosů či králíků.

13.7.2018

Ostravané Marek Sibinský a Zbyněk Janáček uspěli mezi světovou elitou

Díla Marka Sibinského a Zbyňka Janáčka vybrala mezinárodní komise pro hlavní výstavu mezinárodního trienále grafiky Krakov 2018, která probíhá v současné době u našich severních sousedů.

13.7.2018

Kryštof kemp na Hukvaldech začíná už dnes

Dnes a zítra se milovníci kapely Kryštof mohou těšit na další z oblíbených Kryštof kempů.

12.7.2018

Ostrava-Poruba: celý týden se lidem „zjevují“ umělci

Ostrava - Pop-up znamená česky, že se něco znenadání někde vynoří, vyskočí, vykoukne. Tak jako od pondělí do pátku v ulicích Poruby umělci předevčírem na Alšově náměstí big-beat popoví Sousedi a včera před Galerií Dukla kytarový talent Martin Dytko.

9.7.2018

Výtvarník David Lloyd už zase vystavuje

Ostrava Anglický výtvarník David John Lloyd žije na Ostravsku s malými časovými přestávkami už téměř třiadvacet let. Do moravskoslezské metropole však přijel z Barcelony, kde předtím nějaký čas žil a tvořil.

5.7.2018

OBRAZEM: Beats for Love aneb taneční rytmy v industriálu

Čtyři dny, třináct scén, dvacet hudebních stylů, na čtyři stovky účinkujících a možná až třicet tisíc návštěvníků.

4.7.2018

Beats for Love letos přivítá držitele Grammy nebo duo Galantis

Areál Dolní oblasti Vítkovic bude již pošesté patřit festivalu elektronické hudby.

3.7.2018

Miroslav Stoniš: „Při psaní podléhám více citu než rozumu…“

Patří už k těm ostravským tvůrčím klasikům, kterého znají čtenáří v celé naší republice. Literatuře zůstává věrný, má v sobě neutuchající invenci. Tu ale glosuje se svým typickým, trochu černým humorem a nesmírným nadhledem. Miroslav Stoniš, spisovatel, dramatik, básník, ale také scenárista, člen Obce spisovatelů České republiky.

30.6.2018

Můj život je o snech, říká ředitelka Festivalu v ulicích Petra Hradilová

ROZHOVOR/ Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích, který i letos první prázdninový víkend rozproudil zábavu v centru města, se už několik let stará o to, aby mohli lidé také v Ostravě ochutnat zábavu donedávna typickou jen pro zahraniční metropole.  

21.6.2018

Přípravy na Colours finišují. Jaké novinky letos festival nabídne?

Řadu organizačních zlepšení chystá letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který začne 18. července a potrvá čtyři dny v industriálním areálu Dolních Vítkovic.

21.6.2018

Sex, drogy a hafo prachů

Východiskem pro inscenaci s názvem Sex, drogy a hafo prachů je výběr několika neobyčejně osobitých monologů z pera americko-arménského herce a spisovatele Erika Bogosiana.

18.6.2018

ON-LINE rozhovor se Zlatou Holušovou o Colours of Ostrava 2018

Ředitelka festivalu Colours of Ostrava, jedné z největších událostí léta v Ostravě, Zlata Holušová, byla opět hostem on-line rozhovoru Deníku.

17.6.2018

OBRAZEM: Kapela Kryštof si podmanila Karvinou

Karviná – Město má za sebou hudební událost roku. V sobotu se zámeckém parku konala česko-polská hudební přehlídka Dolański Gróm, kde zahrály kapely Feel, Lombard a jako zlatý hřeb večer kapela Kryštof, jejíž vystoupení sledovalo přes šest tisíc nadšených fanoušků.

17.6.2018

OBRAZEM: Balkánská dechovka na Michalfestu

V areálu Národní kulturní památky Důl Michal v Michálkovicích se o víkendu konal další ročník hudebního festivalu Michalfest.

15.6.2018

Talentovaná Eliška Rusková: v Orlové se rodí další pop star

Nejtěžší bylo učit se nové písničky, které před tím neznala, aby zněly dokonale. Nejvíce si pak užívala nedělní večery, kdy své výkony předváděla před porotou, fanoušky v sále i televizními diváky.

14.6.2018

Arénu povede Jakub Tichý, jako šéf Národního domu ve Frýdku-Místku končí

Jakub Tichý se stane od 1. srpna novým ředitelem ostravské Komorní scény Arény (KSA). Do této funkce ho v úterý vybrala Rada města Ostravy. Letos čtyřiatřicetiletý rodák z Frýdku-Místku uspěl v opakovaném výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo deset kandidátů.  

13.6.2018

Shakespearovské slavnosti v Ostravě: Dobrý konec všechno spraví

Něžně melancholická komedie Dobrý konec všechno spraví v režii Jana Antonína Pitínského má premiéru na letošních Letních shakespearovských slavnostech v Ostravě. Festival v moravskoslezské metropoli proběhne od 23. července do 12. Srpna a diváci zhlédnou pět inscenací v osmnácti večerech.

12.6.2018

MichalFest Ostrava: Goran Bregovič, Mandrage, Mládek a další

Festival s pestrým programem se uskuteční už od pátku v industriálním prostředí Dolu Michal.

11.6.2018

Evropský unikát v Ostravě: jedinečný divadelní archiv se špičkovými parametry

Moravskoslezská metropole se může pyšnit unikátním projektem, a tím je Ostravský divadelní archiv evropského formátu.

10.6.2018

Festival v ulicích na konci června zaplaví Ostravu mohutnou vlnou zábavy

Aneta Langerová, Peter Lipa, Dara Rolins, dánská skupina Virelai, finská kapela Tuuletar, hudební partičky The Great Malarkey či The Carny Villains z Velké Británie to jsou jen některá jména účinkujících, kteří se letos představí v posledních dvou červnových dnech v moravskoslezské metropoli.

10.6.2018

VIDEO: Jesus Christ Superstar v Ostravě uchvátil publikum

/FOTOGALERIE/ Neopakovatelný kulturní zážitek, nádherná atmosféra, vynikající herecké výkony, zcela zaplněné hlediště a na závěr dlouhý potlesk ve stoje. 

9.6.2018

OBRAZEM: V Ostravě v pátek večer vyvrcholil jazzový festival

FOTOGALERIE/ Dvanáctý ročník festivalu Jazz Open Ostrava 2018 vyvrcholil v pátek večer na Slezskoostravském hradě. Hlavní hvězdou bylo vystoupení francouzské skupiny Electro Deluxe.

7.6.2018

Skupina Electro Deluxe roztančí v pátek Slezskoostravský hrad

Dvanáctý ročník festivalu Jazz Open Ostrava 2018 jde do velkého finále. Hlavní hvězdou pátečního programu na Slezskoostravském hradě bude vystoupení francouzské skupiny Electro Deluxe.

7.6.2018

Hudební soutěž Líheň vyhráli Poláci

Polská kapela HURROCKAINE z Katovic se stala vítězem letošního ročníku největší středoevropské klubové soutěže amatérských hudebníků Líheň.

AKTUALIZOVÁNO
5.6.2018

BLESKOVÁ SOUTĚŽ DENÍKU o 10 vstupenek na Jazz Open Ostrava

/SOUTĚŽ BYLA UKONČENA/ Už tento pátek vyvrcholí na Slezskoostravském hradě jazzový festival Jazz Open Ostrava 2018 a my pro vás máme soutěž o 10 vstupenek.

3.6.2018

V Ostravě začal festival Jazz Open 2018. Peter Lipa „řádil“ v Pjetce

/FOTOGALERIE/ V ostravském hudebním klubu Pjetka v sobotu začal dvanáctý ročník hudebního festivalu Jazz Open 2018, který vyvrcholí 8. června hlavním program na Slezskosotravském hradě. Živá legenda slovenské jazzové scény oslavila v Ostravě pětasedmdesátiny

2.6.2018

Alžběta Dirnerová: „Nemám klid, ráda si plním své cíle“

Alžběta Dirnerová je výrazná tvůrčí osobnost. Pozoruhodná malířka, která se stala nedávno maminkou, překypuje energií a má touhu nejenom pro sebe, ale i pro ostatní něco objevovat, pokud jde o výtvarné umění.

31.5.2018

Zpěvák Karel Gott opět coby herec. Tentokrát v pohádce z malebných Beskyd

Mnohonásobný pěvecký československý, ale i český slavík Karel Gott se po letech opět dočkal další herecké role.

30.5.2018

OBRAZEM: Jak se natáčel film o důlní tragédii Dukla 61? Podívejte se

Během loňského léta se v našem kraji natáčel dvoudílný film České televize Dukla 61 o důlním neštěstí na havířovské černouhelné šachtě. První díl dramatu televize již odvysílala, druhá část přijde na řadu tuto neděli. Přečtěte si původní reportáž z natáčení, v galerii si můžete prohlédnout fotografie. 

30.5.2018

ON-LINE rozhovor s Petrou Hradilovou k Festivalu v ulicích 2018 v Ostravě

Ředitelka Festivalu v ulicích - jedné z největších událostí léta v Ostravě - Petra Hradilová jako host ON-LINE rozhovoru Deníku odpovídala na dotazy čtenářů.

30.5.2018

Představení Shrek se ruší

Muzikál Shrek, který se měl konat už tuto sobotu v Ostravar Aréně, se ruší.

29.5.2018

Z jatek v centru Ostravy má být mezinárodní kulturní centrum

V prostorách přístavby bývalých městských jatek by mělo za několik let vzniknout kreativní Mezinárodní kulturní centrum.

29.5.2018

Dream Factory v Ostravě dnes začíná. Nabídne Hotel Bezruč?!

Zuzana Stivínová, David Prachař, Zuzana Kronerová a další známí herci se představí na jubilejním desátém ročníku festivalu Dream Factory Ostrava. Ten začíná 29. května a potrvá do 4. června.

28.5.2018

Ivan Mládek ozdobí jazzový festival v Ostravě

Dvanáctý ročník Jazz Open Ostrava 2018 už klepe na dveře. Jednou z velkých hvězd festivalu bude i nestárnoucí Ivan Mládek, který vystoupí se svou kapelou, Banjo Bandem, 7. června v ostravském klubu Parník.

27.5.2018

Miloslava Soukupová: Dvě naše žačky mezi nejlepší osmičkou v Superstar

Několik tisíc potenciálních zpěváků se představilo na castinzích v letošním ročníku Superstar. Mezi osmičku nejlepších se probojovaly i Adéla Kvitová a Eliška Rusková, dvě žačky Lidové konzervatoře a Múzické školy, která je příspěvkovou organizací Statutárního města Ostravy.

26.5.2018

Frontman Kapely Mirai: Zpívat mohu jen v jazyce, v němž dokážu i kriticky myslet

V posledních dvou letech se kapela Mirai etablovala na špici celé české hudební scény. O cestě na vrchol i úmyslu zůstat u hudby v češtině se v rozhovoru pro Deník rozpovídal Mirai Navrátil, frontman kapely.

24.5.2018

Kapela Ahard pracuje na nové desce a těší se na letní vystoupení

Po úspěšném společném turné se skupinou Limetal, kde odehráli deset koncertů, se rockeři z orlovsko-ostravské kapely Ahard kapela pilně připravují na letní festivalovou sezónu.

23.5.2018

Peter Lipa oslaví 75. narozeniny v Ostravě

Jednou z velkých hvězd blížícího se festivalu Jazz Open Ostrava (2. až 6. června) bude také Peter Lipa.

22.5.2018

Ikona reggae Ziggy Marley představí na Coloursech nové album Rebellion Rises

Ostrava - Osminásobný držitel Grammy, ikona reggae Ziggy Marley vydal nové studiové album. Za deskou s názvem Rebellion Rises stojí Marley jako autor i producent. Album je apelem k pospolitosti, aktivismu a lásce a vyšlo 18. května pod Marleyovým labelem Tuff Gong Worldwide.

22.5.2018

Divadelní festival bez hranic zahajuje jazzovým koncertem

Těšín – Koncertem trojice skvělých jazzmanů - Leszka Możdżera (PL), Miroslava Vitouše (CZ) a Oskara Töröka (SK) na jevišti Divadla Adama Mickiewicze bude ve středu v 19 hodin oficiálně zahájen 28. ročník mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, nejstaršího porevolučního divadelního festivalu v Československu.

21.5.2018

Festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla MOVE

Kulturní centrum Cooltour Ostrava již popáté rozhýbe Ostravu tancem. Ve středu 23. května začne oblíbený MOVE Fest festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla.

21.5.2018

Česká filharmonie zahájí dnes MHF Leoše Janáčka v Ostravě

Světově proslulý dirigent Krzysztof Penderecki, pěvec Adam Plachetka, housloví virtuosové Julian Rachlin a Ivan Ženatý, klavírista Ivo Kahánek, orchestr Camerata Salzburg a mnozí další špičkoví umělci se představí na Mezinárodním hudebním festivalu (MHF) Leoše Janáčka, který v pondělí začíná v Ostravě.

17.5.2018

Ostravský kompot se koná už tuto neděli

Rodinný kulturní festival nazvaný Ostravský kompot se uskuteční v neděli 20. května v Trojhalí Karolina.

15.5.2018

Svatava Urbanová: S holokaustem za zády

Vysokoškolská profesorka, literární teoretička a spisovatelka Svatava Urbanová je autorkou především řady odborných knih (Meandry a metamorfózy dětské literatury, Dialogy Ivy Procházkové, Hledání souvislostí, Figury a figurace a řady dalších).

14.5.2018

Festivalové léto 2018 v Ostravě začíná už čtyřiadvacátým majálesem

18. května, Dolní Vítkovice. Právě tehdy a tady začne ostravská festivalová sezona tohoto roku. 24. ročník jediného, stále ještě přímo studenty organizovaného majálesu nabídne čtyřicítku účinkujících na pěti scénách a celkem 15 hodin špičkové muziky.

14.5.2018

Slavnostní umělecké setkání uzavře oslavy 60. výročí. Vystoupí Chodúr

Ostrava – Už 60 let jsme tu pro vás! Takový je název uměleckého setkání, jímž Lidová konzervatořa Múzická škola uzavřou oslavy 60. výročí existence Lidové konzervatoře v Ostravě.

11.5.2018

Populární zpěvák Martin Chodúr dokončil už teď své první vánoční album

Zpěvák Martin Chodúr už měl letos Vánoce. V těchto dnech totiž dokončil své první vánoční album, které nahrál v Ostravě s Janáčkovou filharmonií a s dirigentem Markem Prášilem. To by mohlo nést podtitul Made In Moravskoslezský kraj, protože se na něm z devětadevadesáti procent podílejí obyvatelé našeho kraje kraje.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT