VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 16:25

Slavné Kočky mají v Ostravě premiéru. Nabízí hvězdné obsazení

FOTOGALERIE/ Katarína Hasprová, Hana Fialová, Tomáš Savka… Slavný muzikál Kočky (The Cats) britského skladatele Andrewa Lloyda Webbera má v ostravském Divadle Jiřího Myrona svou premiéru.

AKTUALIZOVÁNO
18.9.2018

Šilheřovický zámek v sobotu láká na Pravý prvorepublikový večer

SOUTĚŽ DENÍKU SKONČILA/ Jedinečná akce v krásném prostředí zámku Šilheřovice u příležitosti 100. výročí založení Československa se koná už tuto sobotu.

10.9.2018

Koncertní sezona JFO je za dveřmi. Do Ostravy přijedou tři „olympijští“ vítězové

Nadcházející koncertní sezonu Janáčkova filharmonie Ostrava odstartuje už 27. září. Pozvánku k vystoupení s ostravským orchestrem nebo na recitálu přijaly skutečné špičky svého oboru.

2.9.2018

Život je v podstatě hra, říká novinář a básník Břetislav Uhlář

/ROZHOVOR/ Zpovídal světově proslulého tenoristu Plácida Dominga, spisovatele Arnošta Lustiga, režiséra Vojtěcha Jasného, dirigenta Libora Peška, fotografa Jana Saudka, zpěváky Karla Gotta i Martu Kubišovou a stovky dalších domácích i zahraničních osobností především ze světa kultury a umění.

29.8.2018

Lifestylový pořad ČT ukáže, jak bydlet jako v kosmu nebo v Provence

Bydlení jako v Provence nebo secesi? Jak takový interiér zařídit, se diváci dozví prostřednictvím pořadu Bydlet jako…, který od této soboty bude vysílat Česká televize.  

29.8.2018

Projekt Jedu s dobou slavil u důchodců úspěch

Centrum bezpečné jízdy Libros v Ostravě-Přívozu patřil v úterý projektu Jedu s dobou. Kurz bezpečné jízdy je určen pro aktivní seniory od 65 let zdarma na všech osmi polygonech v České republice.

28.8.2018

Nohavica, Švandová i Heřmánek v legendárním porubském „Amfíku“

Písničkářský bard Jarek Nohavica, ale také známá pražská divadla se v tomto týdnu představí na oslavách padesátin legendárního letního kina Amfi v Ostravě-Porubě.  

24.8.2018

Divadla pod širým nebem zakončí prázdninovou oslavu letního kina v Porubě

AMFI fest na oslavu 50 let letního kina AMFI v Ostravě-Porubě završí na konci srpna divadelní komedie známých pražských divadel, kdy se můžete pobavit pěkně na čerstvém vzduchu.

21.8.2018

Dnes začne výstava s názvem Století významných osmiček

Ve foyer kina Luna v Ostravě-Zábřehu bude dnes v 17 hodin zahájena výstava, která mapuje nejvýznamnější „osmičková výročí“, jež se dotkla i městského obvodu Ostrava-Jih.

20.8.2018

Gustlík z Čtyři z tanku a pes o víkendu navštívil po 80 letech petrovické kino

VIDEO, FOTOGALERIE/ Rodák z Godowa, českému publiku známý především svou rolí Gustlíka ze seriálu Čtyři z tanku a pes a tatínka Hakunděka z filmu Díky za každé nové ráno, o víkendu zavzpomínal na dětství v česko-polském pohraničí.

20.8.2018

Patricia Janečková, Martin Kasík a Jan Martiník s filharmoniky

Impozantně vstoupí do své - jubilejní – pětašedesáté sezóny Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO).

16.8.2018

ZaZa galerie: nový prostor pro současné výtvarné umění

V Ostravě v červnu zahájila provoz nová galerie výtvarného umění nesoucí exoticky znějící název ZaZa. Nachází se v Sokolské ulici 1758/4 (naproti zastávky u bývalého obchodního domu ASO) a zaměřuje se především na moderní umění 20. a 21. století.

11.8.2018

OBRAZEM: Ve Vítkovicích se koná festival Létofest

Dvoudenní Létofest začal v pátek v Dolní oblasti Vítkovic.

9.8.2018

Překladatel Shakespeara Martin Hilský: Miluju les, je to taková živá katedrála

ROZHOVOR/ Profesor Martin Hilský patří k předním českým překladatelům a shakespearologům, který je známý tím, že jako první přeložil do českého jazyka celé dílo Williama Shakespeara.

9.8.2018

Festival plný hvězd. Představujeme tři esa Létofestu 2018 v Ostravě

Letošní tropické léto se přehouplo do své druhé poloviny, ale maraton – převážně hudebních – festivalů v moravskoslezské metropoli a jejím okolí neustává. Po Festivalu v ulicích, Beats for Love, Colours of Ostrava, Oldies festivalu či Ostrava Jazz Open je na programu další lahůdka, určená zejména pro ty, kdo mají rádi domácí hudební interprety.

8.8.2018

Skvosty jezer a hor jsou k vidění v Gongu

FOTOGALERIE/ Pod názvem Skvosty jezer a hor / Vodní tisk o Západním jezeře byla včera zahájena v Multifunkční aule Gong v oblasti Dolní Vítkovice výstava vodotisků, kterou připravilo Muzeum umění provincie Če-ťiang, v jejímž hlavním městě Chang-čou se v roce 2016 konal summit G20.

6.8.2018

OBRAZEM: Unikátní výstava v Domě umění. K vidění jsou díla ruských klasiků

FOTOGALERIE/ Korovin, Repin, Šiškin, Vereščagin to jsou jména známých ruských výtvarných klasiků minulých století. Jejich díla si můžete prohlédnout v těchto dnech v ostravském Domě umění na výstavě nazvané Píseň duše, která určitě zpestří kulturní léto v moravskoslezské metropoli.

5.8.2018

S herci Sedláčkem a Savkou o tom, co se na jevišti nedovíte

Jedenáctý ročník Letních shakespearovských slavností opět nabízí divákům do 12. srpna tituly z pera dramatika Williama Shakespeara. Ostrava se ovšem kromě celého festivalu může pyšnit i dvěma inscenacemi, které v ní vznikly.

27.7.2018

Miroslav Etzler: Ostrava šla v mnoha věcech prudce nahoru

Miroslav Etzler, původem ostravský herec, který osm let vystupoval na prknech Národního divadla v Praze, se na Letních shakespearovských slavnostech v Ostravě opět převtělí do role Polonia, otce Ofélie a Laerta, dvorního komořího v jedné z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara. S Hamletem se chystá dobýt Slezskoostravský hrad rovnou třikrát, a to ve dnech 31. července až 2. srpna 2018.

23.7.2018

Rodinný festival Fandíme rodině

Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě slaví letos 25 let své činnosti. U této příležitosti se 9. září 2018 v areálu Lékařské fakulty Ostravské univerzity v Ostravě-Vítkovicích uskuteční rodinný festival Fandíme rodině.

23.7.2018

Dnes začíná ostravská část Letních shakespearovských slavností

Letošní ročník Letních shakespearovských slavností, který potrvá do 12. srpna a nabídne pět inscenací v osmnácti večerech na Slezskoostravském hradě v Ostravě, zahájí komedie Dobrý konec všechno spraví.

22.7.2018

Kuriozita na Colours: Kabelky z recyklovaných pytlů od potravin. Z papíru!

Chtěla být šetrná k přírodě a vést k tomu i další lidi. A tak si Lucie Poubová založila módní značku, pod jejímž názvem vyrábí kabelky, batohy či psaníčka z potravinových pytlů. Papírových…

21.7.2018

Colours of Ostrava vyvrcholí Grace Jones, Ziggym Marleym i Kygem

Největší open air v Česku zatím nabídl mírné zklamání v podobě N.E.R.D., pozitivní energii George Ezry či podmanivou atmosféru bluesrockerů z Kaleo i překvapení Banditos.

AKTUALIZOVÁNO
18.7.2018

Colours 2018: čtyřdenní párty začala. První den poznamenal vytrvalý déšť

Už posedmnácté se Ostrava proměnila v jedno velké festivalové město. V areálu Dolní oblasti Vítkovice totiž začal multižánrový festival Colours Of Ostrava.

18.7.2018

Hana Mikulenková: Tvoření na ostrově Bohů

Malířka a grafička Hana Mikulenkovou působila před časem v ostravské Industrial Gallery. V roce 2011 absolvovala u profesora Ivana Csudaia obor Malba a jiná média na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Během studií absolvovala zahraniční stáže na univerzitách v Soluni, Salvadoru a v Lisabonu.

17.7.2018

Colours of Ostrava 2018: čtyři dny plné hudby odstartují už zítra

Ostravský open air, který už řadu let vozí do Česka zvučná jména a nemá v tom konkurenci, nabídne kromě hudby z 35 zemí a divadla i mezinárodní diskusní fórum Meltingpot.

15.7.2018

Kryštof kraloval na Hukvaldech

Richard Krajčo a jeho družina „rytířů od kulatého stolu“ předvedli, že jejich vlastní festival, s nímž už potřetí objíždějí republiku, návštěvníky baví a přináší atmosféru, kterou jinde nenajdete.

14.7.2018

Se zvířátky do vesmíru

Prázdniny jsou v plném proudu a Planetárium Ostrava pro děti připravilo nový program.

14.7.2018

Na Farmářských trzích o víkendu nakupovali lidé nejen z Ostravy

První červencové Farmářské trhy u OC Futurum v sobotu využily k nákupům zákazníci nejen z Ostravy, ale i okolí. Mezi zhruba pěti desítkami prodejců nechyběli samozřejmě pěstitelé ovoce a zeleniny, včelaři, květináři, ale i uzenáři a třeba i prodejci z farem, které se zaměřují na chov pštrosů či králíků.

13.7.2018

Ostravané Marek Sibinský a Zbyněk Janáček uspěli mezi světovou elitou

Díla Marka Sibinského a Zbyňka Janáčka vybrala mezinárodní komise pro hlavní výstavu mezinárodního trienále grafiky Krakov 2018, která probíhá v současné době u našich severních sousedů.

13.7.2018

Kryštof kemp na Hukvaldech začíná už dnes

Dnes a zítra se milovníci kapely Kryštof mohou těšit na další z oblíbených Kryštof kempů.

12.7.2018

Ostrava-Poruba: celý týden se lidem „zjevují“ umělci

Ostrava - Pop-up znamená česky, že se něco znenadání někde vynoří, vyskočí, vykoukne. Tak jako od pondělí do pátku v ulicích Poruby umělci předevčírem na Alšově náměstí big-beat popoví Sousedi a včera před Galerií Dukla kytarový talent Martin Dytko.

9.7.2018

Výtvarník David Lloyd už zase vystavuje

Ostrava Anglický výtvarník David John Lloyd žije na Ostravsku s malými časovými přestávkami už téměř třiadvacet let. Do moravskoslezské metropole však přijel z Barcelony, kde předtím nějaký čas žil a tvořil.

5.7.2018

OBRAZEM: Beats for Love aneb taneční rytmy v industriálu

Čtyři dny, třináct scén, dvacet hudebních stylů, na čtyři stovky účinkujících a možná až třicet tisíc návštěvníků.

4.7.2018

Beats for Love letos přivítá držitele Grammy nebo duo Galantis

Areál Dolní oblasti Vítkovic bude již pošesté patřit festivalu elektronické hudby.

3.7.2018

Miroslav Stoniš: „Při psaní podléhám více citu než rozumu…“

Patří už k těm ostravským tvůrčím klasikům, kterého znají čtenáří v celé naší republice. Literatuře zůstává věrný, má v sobě neutuchající invenci. Tu ale glosuje se svým typickým, trochu černým humorem a nesmírným nadhledem. Miroslav Stoniš, spisovatel, dramatik, básník, ale také scenárista, člen Obce spisovatelů České republiky.

30.6.2018

Můj život je o snech, říká ředitelka Festivalu v ulicích Petra Hradilová

ROZHOVOR/ Petra Hradilová, ředitelka Festivalu v ulicích, který i letos první prázdninový víkend rozproudil zábavu v centru města, se už několik let stará o to, aby mohli lidé také v Ostravě ochutnat zábavu donedávna typickou jen pro zahraniční metropole.  

21.6.2018

Přípravy na Colours finišují. Jaké novinky letos festival nabídne?

Řadu organizačních zlepšení chystá letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který začne 18. července a potrvá čtyři dny v industriálním areálu Dolních Vítkovic.

21.6.2018

Sex, drogy a hafo prachů

Východiskem pro inscenaci s názvem Sex, drogy a hafo prachů je výběr několika neobyčejně osobitých monologů z pera americko-arménského herce a spisovatele Erika Bogosiana.

18.6.2018

ON-LINE rozhovor se Zlatou Holušovou o Colours of Ostrava 2018

Ředitelka festivalu Colours of Ostrava, jedné z největších událostí léta v Ostravě, Zlata Holušová, byla opět hostem on-line rozhovoru Deníku.

17.6.2018

OBRAZEM: Kapela Kryštof si podmanila Karvinou

Karviná – Město má za sebou hudební událost roku. V sobotu se zámeckém parku konala česko-polská hudební přehlídka Dolański Gróm, kde zahrály kapely Feel, Lombard a jako zlatý hřeb večer kapela Kryštof, jejíž vystoupení sledovalo přes šest tisíc nadšených fanoušků.

17.6.2018

OBRAZEM: Balkánská dechovka na Michalfestu

V areálu Národní kulturní památky Důl Michal v Michálkovicích se o víkendu konal další ročník hudebního festivalu Michalfest.

15.6.2018

Talentovaná Eliška Rusková: v Orlové se rodí další pop star

Nejtěžší bylo učit se nové písničky, které před tím neznala, aby zněly dokonale. Nejvíce si pak užívala nedělní večery, kdy své výkony předváděla před porotou, fanoušky v sále i televizními diváky.

14.6.2018

Arénu povede Jakub Tichý, jako šéf Národního domu ve Frýdku-Místku končí

Jakub Tichý se stane od 1. srpna novým ředitelem ostravské Komorní scény Arény (KSA). Do této funkce ho v úterý vybrala Rada města Ostravy. Letos čtyřiatřicetiletý rodák z Frýdku-Místku uspěl v opakovaném výběrovém řízení, do kterého se přihlásilo deset kandidátů.  

13.6.2018

Shakespearovské slavnosti v Ostravě: Dobrý konec všechno spraví

Něžně melancholická komedie Dobrý konec všechno spraví v režii Jana Antonína Pitínského má premiéru na letošních Letních shakespearovských slavnostech v Ostravě. Festival v moravskoslezské metropoli proběhne od 23. července do 12. Srpna a diváci zhlédnou pět inscenací v osmnácti večerech.

12.6.2018

MichalFest Ostrava: Goran Bregovič, Mandrage, Mládek a další

Festival s pestrým programem se uskuteční už od pátku v industriálním prostředí Dolu Michal.

11.6.2018

Evropský unikát v Ostravě: jedinečný divadelní archiv se špičkovými parametry

Moravskoslezská metropole se může pyšnit unikátním projektem, a tím je Ostravský divadelní archiv evropského formátu.

10.6.2018

Festival v ulicích na konci června zaplaví Ostravu mohutnou vlnou zábavy

Aneta Langerová, Peter Lipa, Dara Rolins, dánská skupina Virelai, finská kapela Tuuletar, hudební partičky The Great Malarkey či The Carny Villains z Velké Británie to jsou jen některá jména účinkujících, kteří se letos představí v posledních dvou červnových dnech v moravskoslezské metropoli.

10.6.2018

VIDEO: Jesus Christ Superstar v Ostravě uchvátil publikum

/FOTOGALERIE/ Neopakovatelný kulturní zážitek, nádherná atmosféra, vynikající herecké výkony, zcela zaplněné hlediště a na závěr dlouhý potlesk ve stoje. 

9.6.2018

OBRAZEM: V Ostravě v pátek večer vyvrcholil jazzový festival

FOTOGALERIE/ Dvanáctý ročník festivalu Jazz Open Ostrava 2018 vyvrcholil v pátek večer na Slezskoostravském hradě. Hlavní hvězdou bylo vystoupení francouzské skupiny Electro Deluxe.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT