VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.11.2018

Premiéra Tonaku na Meat Design Ostrava

Meat Design Ostrava je prodejní přehlídka autorské tvorby českého, slovenského, polského a maďarského produktového designu, přinese novinky ze světa bydlení a bytových doplňků.

9.11.2018

Na lístky na Nohavicův koncert se čeká od rána

Přestože prodej vstupenek na dva prosincové koncerty Jaromíra Nohavici v Karviné začíná až v 15 hodin, někteří jeho fanoušci čekají před pokladnami ve foyeru městského domu kultury už od rána.

8.11.2018

Noc divadel v den svátku

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což ve spojení s mnoha historickými výročími, která si připomínáme, určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

8.11.2018

Kapela Lucie míří do Ostravy. Přijede i s novým albem

Jedna z nejslavnějších českých kapel míří do Ostravy. Skupina Lucie po 16 letech vydává nové album s názvem EvoLucie a vyráží na turné. Šňůru osmi koncertů startuje právě v moravskoslezské metropoli.

8.11.2018

Cestovatelský festival ukáže, jak stanovat na Havaji nebo jak projet Mauricius

Cestovatelský a hudební festival Podzimní Ozvěny opět nabídne spojení profesionální projekce s amatérskou. Promítání krátkých videí z všelijakých koutů světa doplní i hudební vystoupení nebo workshopy a diskuze. Cestovatelské spoty ukážou drsnou krásu švédské přírody, nebo jak zvládnout apalačskou stezku za 97 dní.

8.11.2018

Kreativ a Život bez bariér na ostravské Černé louce

Tvůrčí a kreativní lidé z celé republiky se pravidelně na podzim sjíždějí do Ostravy na výstavu Kreativ. Letošní ročník se uskuteční ve dnech 9. až 11. listopadu 2018 na výstavišti Černá louka v Moravské Ostravě.

6.11.2018

Režisérka ruského baletu o Labutím jezeře: jednou za život by ho měl vidět každý

Už tuto sobotu se ostravský Gong zahalí do kulis Labutího jezera.

4.11.2018

Zemřela sopranistka Věra Heroldová

V sobotu 3. listopadu 2018 se mohla kulturní veřejnost rozloučit v Krematoriu ve Slezské Ostravě s dlouholetou sólistkou ostravské opery Věrou Heroldovou.

3.11.2018

Michal Hrůza s filharmoniky na jednom pódiu v Gongu

Zpěvák Michal Hrůza se po roce vrací do Dolní oblasti Vítkovice, kde vloni - na festivalu Colours of Ostrava - odehrál úspěšný koncert s Janáčkovou filharmonií. Jeho další koncert se odehraje už 6. listopadu od 19 hodin, ale tentokrát pod střechou Gongu. O den později se představí s ostravskými filharmoniky ve Zlíně.

31.10.2018

Barrák Music Club přivítá Danyla Johnsona

Britský zpěvák Danyl Johnson chystá pro své fanoušky sérii hudebních projektů.

31.10.2018

DJ a hudební producent Paul van Dyk se vrací do Ostravy

Německý legendární DJ a hudební producent Paul van Dyk vydá nové album, se kterým se plánuje vrátit do Ostravy. Na konci května tak opět dorazí do Trojhalí Karolina.

30.10.2018

Gospely v Ostravě táhnou. Od komunitních po komerční, běžně bývá vyprodáno!

Spontánní hudební styl vzešlý z černošských kostelů v USA oslovuje stále více našinců. Navíc už ne pouze pasivně coby publikum na koncertech. V oblibě je také sborové zpívání jak nárazově, tak i po celý rok.

25.10.2018

Sobotní oslavy 100 let republiky v Ostravě: velkolepý průvod a večerní ohňostroj

Po letech 1968 a 1938 si Ostrava připomene další „osmičkový rok“. Oslavy stého výročí vzniku Československa budou ve městě na programu celý nadcházející víkend. Sobotní program vyvrcholí ve 21 hodin velkým ohňostrojem na Slezskoostravském hradě.

25.10.2018

Unikátní festival Hudební maraton Leoše Janáčka vypukne už dnes

Nenechte si ve dnech 25. – 28. 10. 2018 ujít zcela mimořádnou akci – čtyřdenní víkendový festival Hudební maraton Leoše Janáčka. Festivalem pořadatelé vzdávají hold jednomu z největších českých skladatelů a to u příležitosti 90. výročí jeho úmrtí.

25.10.2018

Pohádka o drakovi je od dnešního dne v kinech. Natáčela se v našem regionu

FOTOGALERIE/ Předpremiéry jsou minulostí, od 25. října se jede naostro. Do kin zamířila československá pohádka Když draka bolí hlava.

24.10.2018

Autor sochy Věry Špinarové vystavoval i na zámku v Rudolticích

FOTOGALERIE/ Už dlouho žádný umělec nevyvolal svým dílem takové pozdvižení jako sochař David Moješčík. Jeho socha Věry Špinarové se stala ikonou, o které diskutují dělníci v hospodě stejně jako akademici či politici.

21.10.2018

Herečka Jana Bernášková: Cesta z Krnova do Prahy byla těžká a trvala dlouho

ROZHOVOR/ Je krásná a talentovaná. Její cesta k herectví nebyla jednoduchá, přesto to nevzdala a dnes je uznávanou úspěšnou herečkou. Jana Bernášková je důkazem toho, že sny se občas plní.

18.10.2018

Krnovský Elvis Presley: Fanynka po mně na památku chtěla propocené boxerky

ROZHOVOR/ Vypadá jako Elvis. Má vlasy jako on, jeho pohyby, jeho gesta. Není to jen obyčejný imitátor. Pro lidi v regionu se stal Pavel Pavlevský opravdovým Elvisem. Krnovským Elvisem.

14.10.2018

Výstava věnovaná 1. světové válce na Ostravsku je k vidění v Havířově

Poutavá, hezky provedená a zajímavá. Tak lze v krátkosti charakterizovat panelovou výstavu ke stému výročí vypuknutí první světové války, umístěnou v předsálí havířovské Městské knihovny v ulici Svornosti.

10.10.2018

Colours of Ostrava ohromily první potvrzenou hvězdou. Přijedou The Cure!

Legendární kapela The Cure se stává první potvrzenou hvězdou Colours of Ostrava 2019.

10.10.2018

Pohádka Když draka bolí hlava míří na filmový veletrh do Cannes

Nebývalý úspěch zaznamenali tvůrci nové československé pohádky s názvem Když draka bolí hlava, a to producent a scenárista Petr Šiška a režisér a Dušan Rapoš.

8.10.2018

Po čtyři dny se Ostravou ponese Janáčkova hudba

V letošním roce si hudební svět připomíná 90. výročí úmrtí jednoho z největších českých skladatelů Leoše Janáčka. Na sklonku roku oslavíme 100. výročí vzniku Československé republiky. Na obě výročí reaguje Janáčkova filharmonie Ostrava.

8.10.2018

Lukáš Vondráček a Alexej Stadler v Ostravě

Laureát bruselské klavírní soutěže královny Alžběty (2016), opavský rodák Lukáš Vondráček během koncertu 8. 10. 2018 od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy přednese efektní Schumannovy Fantastické kusy, aby později přizval na pódium v Německu žijícího petrohradského rodáka Alexeje Stadlera.

4.10.2018

Karolina Oktobeerfest se blíží. Podívejte se, co nabídne pátý ročník a vyhrajte!

SOUTĚŽ DENÍKU/ UDG, Harlej, Mirai, Koller, Horkýže Slíže… To jsou jen některé taháky letošního pátého ročníku Karolina Oktobeerfestu, který se uskuteční už druhý říjnový víkend v Ostravě. A vy můžete být u toho.

3.10.2018

Martina Kociánová uvede v Ostravě Hudební příběhy

Ostravská rodačka, rozhlasová a televizní moderátorka a koncertní pěvkyně-sopranistka Martina Kociánová se ujme role moderátorky prvního z koncertů cyklu Janáčkovy filharmonie nazvaného Láska na první poslech.

1.10.2018

Koncert M. Rottrové v Hrušově byl zrušen

Plánovaný benefiční koncert Marie Rottrové v Kostele sv. Františka a Viktora v Ostravě-Hrušově, který se měl uskutečnit v neděli 7. října, byl zrušen.

28.9.2018

Kytarista Kryštofů Hofmann vydal instrumentální album: Splnil jsem si sen

Kapela Kryštof si užívá mezidobí po letních Kempech a před podzimním akustickým turné, jeden z jejich členů – kytarista Evžen Hofmann – však má za sebou velký mezník ve svém profesním životě.   

27.9.2018

OBRAZEM: Výstava Ostrava 1918-1938 je k vidění až do prosince

VIDEO, FOTOGALERIE/ Historické dokumenty, ale i předměty denní potřeby, nábytek, obrazy, fotografie, technické exponáty a modely života Ostravska v době první republiky. To je výstava Ostrava 1918–1938, která je až do prosince k vidění v Ostravském muzeu na Masarykově náměstí.

26.9.2018

Jiřina Kábrtová: Ostrava je krásné město se skvělými lidmi

Koncem října si naše republika připomene sto let od založení. K výročí připravilo Ostravské muzeum výstavu s názvem Ostrava 1918-1938. Výstava bude veřejnosti přístupná od středy až do prosince. Díky ní si mohou nejenom místní obyvatelé udělat obrázek o tom, jak vypadalo město za první republiky.

26.9.2018

Vrcholí přípravy na druhý ročník Festivalu ostravských knihoven

Po úspěšném prvním ročníku je tady druhý. Organizátoři v těchto dnech finišují s přípravami Festivalu ostravských knihoven. Zábavné putování po knihovnách v centru Ostravy a okolí za poznáním se zajímavým programem se uskuteční v úterý 2. října 2018.

25.9.2018

Novozélandská hvězda zahájí hudební podzim v ostravském Cooltouru

Působivá experimentální zpěvačka z Nového Zélandu Chelsea Nikkel, vystupující pod pseudonymem Princess Chelsea, zahájí tuto sobotu (29. září) hudební podzim v ostravském Kulturním centru Cooltour.

24.9.2018

Zemřel emeritní sólista ostravské operety František Návrat

Národní divadlo moravskoslezské se v úterý 25. září rozloučí s dlouholetým členem soubor opereta/muzikál Františkem Návratem. Zemřel v Ostravě 20. září.

24.9.2018

Druhá republika. Dokument ostravské ČT připomene období zklamání a beznaděje

Po únoru 1948 a srpnu 1968 připomene Česká televize (ČT) další historický milník - podepsání mnichovské dohody, která změnila hranice a ukončila období první republiky.

23.9.2018

OBRAZEM: Na Šilheřovickém zámku se slavilo 100. výročí republiky

Jako za Masaryka! Zámecké nádvoří v Šilheřovicích se proměnilo v prvorepublikový parket  

20.9.2018

Slavné Kočky mají v Ostravě premiéru. Nabízí hvězdné obsazení

FOTOGALERIE/ Katarína Hasprová, Hana Fialová, Tomáš Savka… Slavný muzikál Kočky (The Cats) britského skladatele Andrewa Lloyda Webbera má v ostravském Divadle Jiřího Myrona svou premiéru.

AKTUALIZOVÁNO
18.9.2018

Šilheřovický zámek v sobotu láká na Pravý prvorepublikový večer

SOUTĚŽ DENÍKU SKONČILA/ Jedinečná akce v krásném prostředí zámku Šilheřovice u příležitosti 100. výročí založení Československa se koná už tuto sobotu.

10.9.2018

Koncertní sezona JFO je za dveřmi. Do Ostravy přijedou tři „olympijští“ vítězové

Nadcházející koncertní sezonu Janáčkova filharmonie Ostrava odstartuje už 27. září. Pozvánku k vystoupení s ostravským orchestrem nebo na recitálu přijaly skutečné špičky svého oboru.

2.9.2018

Život je v podstatě hra, říká novinář a básník Břetislav Uhlář

/ROZHOVOR/ Zpovídal světově proslulého tenoristu Plácida Dominga, spisovatele Arnošta Lustiga, režiséra Vojtěcha Jasného, dirigenta Libora Peška, fotografa Jana Saudka, zpěváky Karla Gotta i Martu Kubišovou a stovky dalších domácích i zahraničních osobností především ze světa kultury a umění.

29.8.2018

Lifestylový pořad ČT ukáže, jak bydlet jako v kosmu nebo v Provence

Bydlení jako v Provence nebo secesi? Jak takový interiér zařídit, se diváci dozví prostřednictvím pořadu Bydlet jako…, který od této soboty bude vysílat Česká televize.  

29.8.2018

Projekt Jedu s dobou slavil u důchodců úspěch

Centrum bezpečné jízdy Libros v Ostravě-Přívozu patřil v úterý projektu Jedu s dobou. Kurz bezpečné jízdy je určen pro aktivní seniory od 65 let zdarma na všech osmi polygonech v České republice.

28.8.2018

Nohavica, Švandová i Heřmánek v legendárním porubském „Amfíku“

Písničkářský bard Jarek Nohavica, ale také známá pražská divadla se v tomto týdnu představí na oslavách padesátin legendárního letního kina Amfi v Ostravě-Porubě.  

24.8.2018

Divadla pod širým nebem zakončí prázdninovou oslavu letního kina v Porubě

AMFI fest na oslavu 50 let letního kina AMFI v Ostravě-Porubě završí na konci srpna divadelní komedie známých pražských divadel, kdy se můžete pobavit pěkně na čerstvém vzduchu.

21.8.2018

Dnes začne výstava s názvem Století významných osmiček

Ve foyer kina Luna v Ostravě-Zábřehu bude dnes v 17 hodin zahájena výstava, která mapuje nejvýznamnější „osmičková výročí“, jež se dotkla i městského obvodu Ostrava-Jih.

20.8.2018

Gustlík z Čtyři z tanku a pes o víkendu navštívil po 80 letech petrovické kino

VIDEO, FOTOGALERIE/ Rodák z Godowa, českému publiku známý především svou rolí Gustlíka ze seriálu Čtyři z tanku a pes a tatínka Hakunděka z filmu Díky za každé nové ráno, o víkendu zavzpomínal na dětství v česko-polském pohraničí.

20.8.2018

Patricia Janečková, Martin Kasík a Jan Martiník s filharmoniky

Impozantně vstoupí do své - jubilejní – pětašedesáté sezóny Janáčkova filharmonie Ostrava (JFO).

16.8.2018

ZaZa galerie: nový prostor pro současné výtvarné umění

V Ostravě v červnu zahájila provoz nová galerie výtvarného umění nesoucí exoticky znějící název ZaZa. Nachází se v Sokolské ulici 1758/4 (naproti zastávky u bývalého obchodního domu ASO) a zaměřuje se především na moderní umění 20. a 21. století.

11.8.2018

OBRAZEM: Ve Vítkovicích se koná festival Létofest

Dvoudenní Létofest začal v pátek v Dolní oblasti Vítkovic.

9.8.2018

Překladatel Shakespeara Martin Hilský: Miluju les, je to taková živá katedrála

ROZHOVOR/ Profesor Martin Hilský patří k předním českým překladatelům a shakespearologům, který je známý tím, že jako první přeložil do českého jazyka celé dílo Williama Shakespeara.

9.8.2018

Festival plný hvězd. Představujeme tři esa Létofestu 2018 v Ostravě

Letošní tropické léto se přehouplo do své druhé poloviny, ale maraton – převážně hudebních – festivalů v moravskoslezské metropoli a jejím okolí neustává. Po Festivalu v ulicích, Beats for Love, Colours of Ostrava, Oldies festivalu či Ostrava Jazz Open je na programu další lahůdka, určená zejména pro ty, kdo mají rádi domácí hudební interprety.

8.8.2018

Skvosty jezer a hor jsou k vidění v Gongu

FOTOGALERIE/ Pod názvem Skvosty jezer a hor / Vodní tisk o Západním jezeře byla včera zahájena v Multifunkční aule Gong v oblasti Dolní Vítkovice výstava vodotisků, kterou připravilo Muzeum umění provincie Če-ťiang, v jejímž hlavním městě Chang-čou se v roce 2016 konal summit G20.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT