Těší se i ředitel NDM Jiří Nekvasil. „Společné zahájení sezony všech ostravských profesionálních divadel na Masarykově náměstí se koná v této podobě už počtvrté. Tradice byla započata v roce 2009 během oslav devadesátého výročí založení Národního divadla moravskoslezského. Od té doby divadla a jejich lidé přicházejí na jedno odpoledne a večer do centra města, aby řekla: Jsme tady pro vás nedaleko odtud s bohatou nabídkou.

Zázrak v tichu

Zatím pokaždé se toto příjemné divadelní oživení centra města setkalo s velkým diváckým zájmem a věřím, že tomu tak bude i letos. Po programových vstupech jednotlivých divadel jsme povzbuzeni loňským mimořádným úspěchem jako vyvrcholení celého večera zvolili balet: opět se bude tančit ve fontánách, a diváci tak naposledy dostanou možnost vidět speciální a inovovanou verzi pozoruhodného baletního představení Zázrak v tichu," říká Jiří Nekvasil.

Happening na závěr

„Program bude se staven ze dvou částí. V té první od sedmnácti hodin se diváci můžou těšit na pestrý mix ukázek z nejúspěšnějších inscenací všech čtyř divadel, včetně největších hitů z operety Polská krev za doprovodu celého orchestru souboru opereta/muzikál NDM. Jednu z posledních příležitostí vidět alespoň část inscenace baletu NDM Zázrak v tichu budou mít diváci ve druhé části programu s názvem Tanec mezi fontánami. Ten doplní přednesem veršů Jan Fišar, který v dubnu letošního roku získal vůbec nejvyšší ocenění za přednes poezie a prózy v České republice, Křišťálovou růži," dodává Viola Kučerová, tisková mluvčí NDM.

Už od 16 hodin bude na Masarykově náměstí otevřen stánek s užitečnými informacemi pro diváky a možností zakoupení společného předplatného ABEND, předplatného NDM a vstupenek do NDM na šest měsíců dopředu. Čtvrtý ročník úspěšného open-air happeningu se bude konat za každého počasí, moderují je herci NDM Jiří Sedláček a Vladimír Polák.