Už zítra to vypukne. Jeden z největších hudebních festivalů v České republice Colours of Ostrava nabídne čtyřdenníhudebnímataron. Kromě bohatého hudebního programu se návštěvnícimohoutěšit i na nepřeberné množství jiné zábavy. Zájemci budou moci spočinout v tichu muzejních síní nebo vyměnit hudbu za sport. To vše navíc zadarmo nebo za snížené vstupné. Jedinou podmínkou je mít na ruce identifikační pásek – tedy doklad o tom, že máte platnou vstupenku na festival. Veškeré výhody budou platit od čtvrtka 12. července do pondělí 16. července.

Zoo Ostrava

Vstup pro dospělé návštěvníky bude v ceně dětské vstupenky - tedy 50 korun. Ostravská zoo je na Michálkovické ulici v Ostravě- Michálkovicích. Doprava: trolejbusy 101 (výchozí stanice - Hlavní nádraží), 104 (výchozí stanice - Náměstí republiky), autobus 22 (trasa Hranečník - Nádraží Kunčice). Otevírací doba v ostravské zoo je od 9 do 19 hodin. Informace mohou zájemci získat na www.zoo-ostrava.cz.

Hornické muzeum OKD Pod Landekem

Vstup je zdarma do areálu a výstavních expozic. Muzeum se nachází Pod Landekem 64, Ostrava-Petřkovice. Největší hornické muzeum v republice s nejširší nabídkou doplňkových služeb nabízí návštěvníkům celodenní výlet mezi památkamivpřírodě. Je zde také lanové centrum Proud, vodácké centrum nabízející projížďky na lodích na slepém rameni řeky Odry, tenisové kurty, bowling, restaurace a jiné. Otevírací doba výstavních expozic je od pondělí do neděle v době od 9 do 18 hodin, vstupy každou celou hodinu, poslední prohlídka začíná v 16 hodin. Vstup do areálu je od pondělí doneděleod9do19.30 hodin. Doprava: Z ústředního autobusového nádraží tramvajíč. 1, 2, 8, 12 na zastávku Muglinovská v Ostravě - Přívoze, poté autobusem č. 34, 52, 67, 68, 70 nebo 73 na zastávku Hornické muzeum. Z Hlavního nádraží ČD tramvají č. 1, 2, 8 na zastávku „Muglinovská“, poté autobusemč. 34, 52, 67, 68, 70 nebo 73 na zastávku „Hornické muzeum“. Informace jsou na www.muzeumokd.cz.

Vyhlídková věž Nové radnice

Zdarma bude také vstup na vyhlídkovou věž Nové radnice na Prokešově náměstí 8 v Moravské Ostravě. Návštěvníky čeká vskutku netradiční pohled na Ostravu a její nejbližší okolí. Otevírací doba je zde od 9 do 19 hodin. Vstup na vyhlídkové ochozy radniční věže, která se nachází ve výšce 73 metrů, je přes pracoviště Ostravského informačního servisu, kde se podávají veškeré informace o městě i okolí. Zájemci si zde mohou také koupit suvenýry, mapy a publikace. Informace nawww.ostravainfo.cz.

Mistrovství světa v atletice

Na akreditační pásek na ruce se návštěvník festivalu dostane i na páté mistrovství světa v atletice kadetů do 17 let. Akce se koná na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích, kde se návštěvník festivalu dostane zdarma na akreditační pásku od zastávky vedle divadla A. Dvořáka linkou č. 11, která jezdí na trase Výstaviště-Zábřeh (zastávka Městský stadion). Touto zastávkou také projíždějí tramvaje č. 3 (ze směru od Poruby) anočnítramvajoválinka č. 19. Závodí se od středy 11. července do neděle 15. července denně od 10 hodin. Program závodů bude zveřejněn nawww.wyc2007.com. Cestování Ostravská Městská hromadná doprava je zdarma.

Výstava o seniorech a „práci jinde“

V průběhu festivalu se mohou zájemci podívat také na dvě výstavy. Ta s názvem V objektivu senior bude probíhat v podhradí Slezskoostravského hradu. Festival Colours of Ostrava je třetí zastávkou putovní výstavy fotografií, na nichž je z různých úhlů zobrazováno stáří. Jejími autory jsou studenti Pražské fotografické školy a studenti Školy fotografie v Brně. Patrony výstavy se stali uznávaní fotografové Jan Saudek a Roman Sluka, kteří rovněž objektivy svých fotoaparátů zaměřili na seniory. Z Ostravy se výstava vydá na Letní filmovou školu do Uherského Hradiště a v září doBrna. Další výstava s názvem Práce je jinde jekviděnínavlakovém nádraží v Ostravě-Svinově. Svým konceptem představuje propojení akademického, uměleckého a všednodenního světa. Prosklené foyer nádraží je až do 20. července vyplněno velkými transparenty, na nichž jsou zachyceny příběhy lidí, kteří cestují za prací po současné Evropě. V místním ČD centru si také můžete zakoupit katalog, nebo se zapojit do soutěže o něj. Více informací lze najít na www.migraceonline. cz/vystava.

Přijďte šlápnout do pedálů

Ve dnech 14. a 15. července zavítá do našeho regionu v rámci hudebního festivalu Colours of Ostrava tzv. Oranžové kolo Nadace ČEZ. Bude umístěno v suterénu pavilonu A v areálu výstaviště Černá louka. Minutou šlapání na Oranžovém kole můžete přispět na Klub Zvoneček - Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR v Odrách a Čtyřlístek – centrum pro osoby se zdravotním postižením Ostrava. Akce se koná v sobotu 14. července od 10 do 17 hodin, v neděli 15. července pak od 10 do 15 hodin.

Informace o hudebním festivalu Colours of Ostrava budeme přinášet i v příštích dnech. www.colours.cz