Hudební událost roku minimálně Moravskoslezského kraje je v plném proudu. Muzika všech žánrů se line Ostravou. Město patří „Coloursům“ a jejich příznivcům. Ti už od dopoledne nedočkavě posedávali před branami do „říše hudby“. Festival Colours of Ostrava má jedinečné kouzlo „Jezdíme sem od prvního ročníku. Je to totiž největší pohoda, co se týče festivalů konaných v České republice. Nemá to chybu i v tom, že se zde nevyskytují žádní nepříjemní lidé, kteří by dělali problémy,“ zhodnotil festival podle svých dosavadních zkušeností Viktor Hýsek z Babic nad Svitavou a ještě doplnil: „Jedinečné kouzlo tohoto festivalu spočívá v tom, že tady člověk pozná hudbu, která je pro něj velkou neznámou. Vždycky jsme pak příjemně překvapeni.“

Zbloudilým návštěvníkem festivalu, který nevěděl, co od něj vlastně čekat, byl naopak Kuba Javorski z Polska. V Ostravě si udělal zastávku na své cestě do Turecka. „Jsem tady vlastně náhodou, ale program mě zaujal, tak jsem si koupil lístek. Těším se zejména na vystoupení Gorana Bregoviče,“ uvedl sedmadvacetiletý mladík.

Stanovým městem zní spleť jazyků Plátěné domečky rostly včera jako houby po dešti ve stanovém městečku pod Slezskoostravským hradem. S bágly na zádech se sem sjížděli lidé ze všech koutů země. Slyšet byly ale také cizí jazyky. „Je to tady pro nás premiéra. Přijely jsme, protože jsme na tento festival slyšely samou chválu. A tak to letos uvidíme na vlastní oči,“ vyjádřila se Michaela Churavá z Liberce.

Její kamarádka Jana Měchurová ji pak ještě dále doplnila: „Jezdíme i na jiné festivaly, ale tady se nám líbí to, že uvidíme kapely, které vlastně neznáme,“ řekla mladá dívka a s úsměvem poznamenala, že se také těší, až po skončení každodenního programu vyrazí za další zábavou na Stodolní ulici. Na větší prohlídku Ostravy tak oběma dívkám zřejmě nezbude čas. Dopoledne totiž budou podle svých slov vyspávat.

Dobře se bavit a také nepromoknout. To bylo velké přání všech, kteří včera začali pod ostravským nebem stavět svůj příbytek. Podle meteorologů by se počasí nemuseli bát. Teploty mají postupně stoupat. A zábava by měla být letos namíchána podle organizátorů festivalu také velmi dobře.