Od půl osmé ji na scéně Podhradí vystřídá Goran Bregovič a Wedding & Funeral Band, s nimž do Ostravy už podruhé připluje nezaměnitelná balkánská hudba. Charizmatický Bregovič si Ostravu velice oblíbil, proto znovu vystoupí na Colours. Jeho hudební vývoj je impozantní. V mládí rocker, ve zralém věku respektovaný skladatel, autor filmové hudby, která doprovází Kusturicův snímek Underground, či další filmy, z nichž u nás je jistě velmi dobře znám Dům k pověšení.

Po rozpadu Jugoslávie si Bregovič vytvořil dobré zázemí v Řecku, Turecku a Polsku, kde komponoval pro tamní výrazné pěvecké osobnosti, aby se v roce 1995 znovu vrátil na pódium. Nedlouho poté se zrodila jeho současná „svatební a pohřební“ kapela. Velký ansámbl nakonec zredukoval na menší těleso, aby se v Ostravě objevil v komorním složení. Jeho koncerty zaznamenávají rekordní návštěvy, vždyť jen v Římě na něho před několika lety přišlo na půl milionu posluchačů.

První den Colours of Ostrava zakončí od půl jedenácté v noci miláček domácích pódií a rozhlasových stanic, skupina Kryštof, sběratel hudebních Andělů.

Další francouzský hudební bonbonek v podobě seskupení Watcha Clan nabídne dnešní festivalový prolog Colours of Ostrava od půl sedmé večer v klubu Templ na Stodolní ulici. Watcha Clan představují v současném hudebním světě vzrušující a slibnou odnož současného crossoveru. Jejich nástrojové obsazení je velmi rozmanité. Dvě kytary, kontra harmonika, klávesy, příčná flétna a nezaměnitelné vokály tvoří vskutku nevšední koncertní podívanou a jedinečný hudební zážitek.

Skupina vydala před dvěma lety studiové album s názvem Le Bastion, s nímž sklidila příznivou kritiku a nadšení fanoušků po celém světě. Díky cestování a hraní na světových festivalech se kapela výrazně posunula k emotivnějšímu a více elektronickému projevu, v němž se ale stále ozývají folklorní tradice z Alžírska a Španělska. HOST Z TIBETU. Z největší dálky přijede na Colours of Ostrava Yungchen Lhamo z Tibetu. Foto: archiv