Do festivalového areálu proudí tisícovky lidí, kterým dnes již zahrály například kapely Sunflower Caravan, The Prostitutes či zpěvačka Anna K. se svou kapelou.

Právě The Prostitutes a Anna K. si na poslední chvíli před koncertem prohodili pořadí. "Možná ty, kteří přišli později, překvapilo, že vidí mně, a ne zpěváka The Prostitutes. Určitě ale nejsem žádná prostitutka," uklidnila uprostřed svého vystoupení Anna K. několik tisícovek přihlížejících.

Zpěvačka se spoluhráči publikum roztančila a roztleskala, hity jako Nebe či Nelítej nízko si s ní zazpívala řada návštěvníků. Řada z nich přitom polehávala na trávě a vystavovala se hudbě i paprskům odpoledního slunce.

Podobná atmosféra panovala i před scénou na Výstavišti. Návštěvníci, kteří si od všudypřítomné hudby chtěli odpočinout, zase popíjeli čaj v čajovně v suterénu nedalekých garáží.

Podle pořadatelů letos Colours of Ostrava přitáhl více lidí než v minulých letech již úvodním koncertem. "Na vystoupení Gorana Bregoviće ve čtvrtek přišlo přes 9000 lidí," řekl mluvčí pořadatelů Jiří Sedlák.

Bregović nejen potěšil mnoho posluchačů, ale navíc mile překvapil svého předskokana, domácí kapelu Gipsy.cz. Jejich písně prý znal již dříve z pirátsky vypálené desky, a proto si vystoupení romské kapely až do konce vychutnal ze zákulisí.

"Nebývá zvykem, aby se slavné hvězdy zajímaly o předkapely a vydržely až do konce jejich koncertu, proto je to velmi potěšilo," řekla mluvčí kapely Silvie Marková. Gipsy.cz jsou dnes již na Slovensku, kde večer vystoupí v Bratislavě.

O možné případné spolupráci Gipsy.cz se slavným srbským hudebníkem, kterou na tiskové konferenci ve čtvrtek naznačila pořadatelka ostravské přehlídky Zlata Holušová, ale podle Markové zatím nepadlo ani slovo. "Kdyby ale Bregović někdy Gipsyho k nějakému projektu pozval, bral by to jako velkou poctu," dodala Marková.

Přehlídka potrvá do neděle a jejími hlavními hvězdami budou francouzská kapela Gipsy Kings a britská zpěvačka Marianne Faithfullová.

Zatím jedinou nahlášenou větší změnou v programu je neúčast zpěváka Vladimíra Mišíka, který své festivalové vystoupení podle pořadatelů odřekl ze zdravotních důvodů.