Akce se uskuteční v sobotu 21. července a zúčastní se jí přes tři desítky přihlášených writerů z celého Slezska. Jam začne okolo 10 hodiny a skončí v odpoledních hodinách. „Na místě bude také stánek, ve kterém bude možnost koupit si barvy. Každý rok nám počasí vyšlo, doufejme, že se úspěšná série nepřetrhne,“ uvedl pořadatel akce Khomator.

After party po jamu se letos neuskuteční v některém z havířovských klubů, ale na hlučínském jezeře. O hip hop ale samozřejmě návštěvníci nepřijdou. „V Hlučíně se uskuteční jediný letní hip hopový festival v kraji – Hip-hop factory fest se jmény jako Indy a Wich, Pio squad, Emdee a Tuco, Idea a Fatte, nebo domácí Yeden a 1,“ zve Khomator.

Vedle těchto lákavých jmen, která není třeba blíže představovat, doplní program dýdžejové J-Kid, Alarm, Kika a Necro. Kromě hlavní stage bude v areálu i party stage, kde se o nonstop zábavu budou starat výše zmínění DJ´s. „Můžete zde také ukázat, jak jste silní ve freestyle a přijít si zajamovat. V těsné blízkosti areálu bude vyhrazeno místo pro stanové městečko, kde si můžete postavit příbytek a po párty přenocovat. Samozřejmostí jsou stylové dekorace a stánky s občerstvením,“ přiblížil Khomator.

Program startuje v 17 hodin, přičemž první koncert začne již v 19 hodin. Cena vstupného je sražena na nejnižší možnou hranici. Na místě návštěvníci zaplatí 130 korun, v předprodeji pak lístek vyjde na stokorunu. Jediné předprodejní místo je Titty twister shop v Ostravě.