„V nabídce letošního třetího ročníku tohoto festivalu převažují kapely rockového ražení. K velkým lákadlům budou bezesporu patřit vystoupení sympatické americké zpěvačky a kytaristky Janet Robin a hudebního seskupení November 2nd. Příznivci tvrdší muziky se mohou těšit na legendární metalovou kapelu TSA, která je označována za polské AC/DC. Z Polska přijedou i rockoví Akurát. Slovenko bude reprezentovat hvězdné trio No Name, Peha a Horkýže slíže,“ uvedl na tiskové besedě za pořadatele David Moravec. Festival Klasa Štěrkovna Open Music rozjede v pátek ostravská skupina Kryštof v čele s Richardem Krajčem. Ve stejný den čeká návštěvníky také vystoupení skupiny Framus Five s Michalem Prokopem. Páteční program ještě doplní další domácí kapely Vypsaná fixa, Prowizorium, Fuga a WooDoo.

„V sobotu se v novém složení představí ještě Pražský výběr II Michaela Kocába a vedle zahraničních hostů na Štěrkovně také zahrají české skupiny Lybar Band, Sultán Solimán, The Pant, Klipr, Slow Tension a Jackye,“ dodává David Moravec. Podle jeho slov je město Hlučín dobře přístupné městskou hromadnou dopravou. „Jezdí sem autobusy Dopravního podniku Ostrava a dalších přepravců zapojených do Ostravského dopravního integrovaného systému. Přijet se dá vlakem z Ostravy-Poruby nebo do Opavy do stanice Děhylov, která je od hlučínské Štěrkovny asi jeden kilometr,“ informuje Moravec.

Podle pořadatelů festivalu se čeká příjezd početné skupiny polských a slovenských fanoušků hudby.

Součástí festivalu je bohatý doprovodný program, jemuž dominují dva sportovní turnaje v beachvolejbalu a fotbalu. Zápasy v plážovém volejbale se budou hrát přímo v areálu festivalu a turnaj je určen výhradně návštěvníkům festivalu. Naopak fotbalový turnaj (podle pravidel malé kopané) je otevřený všem a uskuteční se mimoareál.

„Na festival se mohou vydat bez obav i vozíčkáři. V areálu budou mít k dispozici toaletu s takzvaným euroklíčem, který jim umožňuje po celé Evropě navštívit například úřady, ale zejména toalety bez potřeby dovolávat se pomoci obsluhy.

Dvoudenní permanentky v předprodeji stojí do konce července 390 korun, na místě 490 korun. Koupit se dají v síti prodejen Ticketstream a Ticketpro. Vstupenky na jednotlivé dny se budou prodávat pouze na místě, páteční za 280 korun, sobotní za 350 korun. V ceně vstupenky – jednodenní i dvoudenní – je ubytování v kempu zdarma.