VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skupina TSA u nás ráda koncertuje

OSTRAVA/HLUČÍN - Jedním z magnetů na festivalu Klasa Štěrkovna Open Music 2007, který se uskuteční na hlučínské Štěrkovně ve dnech 3. a 4. srpna, bude legendární polská metalová skupina TSA.

22.7.2007
SDÍLEJ:

Skupina TSA na tiskové konferenci. Andrzej Nowak (na snímku první zprava) a vedle něho Marek PiekarczykFoto: Petr Hlubek

Vznikla v roce 1979 a prakticky dodnes je nesmírně populární nejenom doma, ale také v České republice a na Slovensku. Kapela účinkovala také už mnohokrát ve Francii, Německu, Rusku, Belgii a v dalších zemích Evropy. Její členové byli v tomto týdnu přítomni na tiskové konferenci k výše zmíněnému festivalu v pivovaru Ostravar. Kytaristu Andrzeje Nowaka, zakladatel kapely TSA, a jejího zpěváka Marka Piekarczyka, jsme v této souvislosti požádali o rozhovor.

Dáváte přednost velkým festivalům pod širým nebem, anebo máte raději individuální koncerty?
Marek Piekarczyk: To vždy záleží na obecenstvu a místě, kde se hraje. Na velkých festivalech je většinou výborná atmosféra a organizace, velmi kvalitní technika, obrovská scéna, což nese své ovoce. Doposud jsme účinkovali na velkých festivalech opravdu mnohokrát. Samozřejmě, že když hrajete v klubech, máte blízký kontakt s posluchači. Ale pokaždé je to nové, každý koncert je jiný.

Andrzej Nowak: Co k tomu dodat? TSA jsou vychovaní na obřích koncertech. Hráli jsme stovky, opravdu stovky koncertů na prakticky všech mamutích festivalech a o sportovních stadionech ani nemluvě. Ale shodnu se s Markem v tom, že velká vystoupení jsou pro obecenstvo velkým zážitkem a troufám si řící, že naše skupina na nich předvádí určitě nevšední podívanou.

Skupina TSA existuje už více než čtvrt století. Vzpomínám si, že vaše desky se hojně prodávaly už za minulého režimu na burzách v Ostravě. Odkud berete energii pro svoji tvůrčí činnost?
Andrzej Nowak: Stačí se na nás podívat, ale kolik je let každémuz nás, raději neprozradíme. To vám řeknou naše manželky, jež jsou v průměru o pětadvacet až třicet let mladší než my (úsměv na tváři Andrzeje Nowaka).

Marek Piekarczyk: Určitě největší energie je v hudbě. Jestliže se někdo zamiloval do muziky a zůstává jí věrný, věřte, že hudba je nejvěrnější žena. Pokud jde o TSA, stále jdeme stejnou cestou, nikam neuhýbáme, nekličkujeme, nehledáme peníze za každou cenu, nechceme být ani módní, což se nám vyplácí. Pořád můžeme zpívat písničky, které jsme vytvořili před léty, a jsem rád, že vůbec nezestárly. A nacházíme v nich navíc ještě další rozměry. Hrajeme je v novém aranžmá a opravdu se jimi dodnes bavíme. Den, kdy nás čeká koncertní vystoupení, je pro nás úžasný, jsme šťastni a velmi se na něho těšímě. Méně raději jsme ve studiu, když musíme nahrávat nové album.
To je pro nás trošku „technická otročina“, zatímco koncert, to je pro nás svátek po těžké neviditelné práci při komponování a psaní textů jednotlivých skladeb, jejich aranžmá, poté zkoušek a dalších příprav, které posluchač nevidí a možná si leckdy ani neuvědomí.v Teprve na koncertní scéně, kdy stojíme tváří v tvář obecenstvu, protože ono je pro nás rozhodující, které zpravidla reaguje velmi pěkně, pro nás nastává velký svátek. Těšíme se z přízně našich fanoušků, neboť pro ně hrajeme, cítíme, že nás potřebují, a tak pro ně účinkujeme rádi.

Jak se cítíte v České republice, kde máte dokonce svůj fanclub?
Andrzej Nowak: Vždy, když překročíme hranice do České republiky, pozoruji, že v kapele nastává určitá pohoda, na tvářích hudebníků se objeví úsměv, to proto, že jedeme zahrát naplno další koncert a věříme, že nás fanoušci dobře přijmou, o čemž jsme se přesvědčili u vás před čtrnácti dny, kdy na nás přišlo několik tisíc lidí a vytvořili během koncertu báječnou atmosféru. A máme radost, že se nic nemění na našem vztahu k českému publiku a tvrdím, že jsme si stále bližší, což je dobrá zpráva.

Marek Piekarczyk: Musím se přiznat, že velice sympatizujeme s obyvateli České, ale i Slovenské republiky. Neděláme mezi nimi rozdíly. A víte proč? Přijedeme a vždy potkáváme milé a usměvavé lidi, kteří nejezdí jako šílenci po ulicích, pijí pivo a nejsou agresivní. Chtěli bychom, aby taková atmosféra a pořádek vládly v současném Polsku. Navíc máte velmi dobrou kuchyň, znamenité sýry a velmi dobrá vína, takže vždy si stihneme také nakoupit vaše dobroty do našich domovů. Máte také krásná děvčata, ale vzhledem k tomu, že jsme šťastně zamilovaní v Polsku, tak tyto problémy nám v České republice nehrozí.

Co chystají TSA do budoucna, dočkáme se nového cédéčka v nejbližší době?
Marek Piekarczyk: Na podzim musíme začít natáčet nové album. Ale řešíme jeden problém, který spočívá v tom, zda kapela, která má na svém kontě snad nejvíce živých vystoupení, se má nechat zavřít do nahrávacího studia a minutu po minutě tvořit jako ve skleníku nové opusy.
Je zde ještě jeden problém: většina firem nechce nahrávat živé koncerty, které nám nejvíce vyhovují. Ale zřejmě natočíme živé album, neboť to nás nejlépe charakterizuje. Neradi bychom se zavřeli mezi čtyři stěny a nahrávali ve studiu.

Andrzej Nowak: Přimlouvám se, abychom nahráli živé album v akustické podobě. Troufám si říci, že patříme v Polsku mezi nejlepší kapely, které mají skvělé aranžmá, pokud jde o akustické nahrávky. Pokud nevěříte kvalitě TSA, musíte si nás přijít poslechnout na Štěrkovnu a sami se o tom přesvědčit.

22.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) CNC soustružník/ce, programátor/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Záhumenní 99, Ostrava - Poruba, Kontakt telefonicky 773 141 744, e-mailem: hynekvladimir@seznam.cz, osobně., , Požadujeme vzdělání v technickém oboru strojírenství, obráběč kovů, zámečník. Dále obratnost v práci s nástroji, pečlivost a schopnost zapamatovat si pracovní postupy., , Zaměstnanecké výhody: Stravenky, příspěvek na dopravu vzdělávací kurzy., Nástup možný ihned.. Pracoviště: Vladimír hynek (1), Záhumenní, č.p. 2209, 708 00 Ostrava 8. Informace: Radka Nevařilová, +420 773 141 744.

Zákaznický servis - Zákaznický servis Pracovníci v zákaznických 27 000 Kč

Pracovníci v zákaznických kontaktních centrech Referent/-ka zákaznického servisu s AJ + švédština. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt: eva.bordovska@manpower.cz , Pracoviště: Ostrava , , Naším klientem je mezinárodní společnost působící v oblasti poskytování služeb., , POPIS POZICE, O co vlastně jde? Co budu dělat? Co musím umět? A co za to??, , Nejdůležitější pro tuto práci je, abyste byli schopni se domluvit jak anglicky, tak i švédsky, ústní i písemnou formou. Tyto jazyky budete využívat každý den při komunikaci se specialisty při řešení požadavků klientů., Požadavky a jejich řešení budete reportovat pomocí interního systému (zaškolení)., , PROFIL KANDIDÁTA, Podmínkou je pak úspěšně složená maturitní zkouška a schopnost pracovat s MS Office na pokročilé úrovni., , Pozice je vhodná pro dynamické osobnosti, kterým nevadí práce pod tlakem, rádi pracují v týmu a chtějí se dále vzdělávat., , NABÍZÍME, Společnost kromě zajímavého platového ohodnocení a kariérního postupu nabízí svým zaměstnancům nespočet firemních benefitů, např. 5 dní dovolené nad rámec zákona, stravenky, penzijní připojištění, příspěvek na sport a volnočasové aktivity, slevy u partnerských společností, jazykové kurzy a další…, Moderní prostory společnosti jsou pak umístěny v blízkosti centra Ostravy s možností parkování nebo blízko MHD.. Pracoviště: Manpowergroup s.r.o. ostrava, 28. října, č.p. 3138, 702 00 Ostrava 2. Informace: Eva Bordovská, +420 607 060 633.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 15 000 Kč

Zámečníci strojů Zámečník/ce. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava, Šmídová 1414/6, Kontakt: telefonicky, emailem, , Do výroby mrazírenských a chladírenských dveří a boxů přijmeme zámečníka. Pracovní doba 5:30 - 14:00. , Po zaučení nabízíme prémiové ohodnocení., Své životopisy zasílejte na email stojcev@seznam.cz, po výběru z životopisů Vás pozveme na osobní pohovor. , Místo konání pohovorů Na Okraji 598/24, 717 00 Ostrava.. Pracoviště: Milan stojčev, ostrava - radvanice, Šmídova, č.p. 1414, 716 00 Ostrava 16. Informace: Bára Carolyn Gojová, +420 777 118 200.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 25 000 Kč

Svářeči Svářeč/ka kovů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracoviště: Martinovská 3168/48, Ostrava - Martinov, 723 00, Kontakt:Své životopisy zasílejte na e-mail: prace@flashsteel.cz, Vybraní uchazeči budou kontaktováni telefonicky a s pozvánkou k pracovní zkoušce. V případě, že Vás nebudeme kontaktovat do tří týdnů od odeslání životopisu, byla dána přednost jinému uchazeči., , Očekáváme:, - SŠ vzdělání - nejlépe vyučen v oboru zámečník, - Platný průkaz svářeče státní zkouška metoda 135, 136, 138 nebo certifikát pro metodu MIG/MAG, - Státní zkouška 141 TIG - výhodou není podmínkou, - Praxe ve svařování alespoň 2 roky, nejlépe svařování uhlíkových ocelí, - Výhodou oprávnění pro svařování tlakových nádob, - Spolehlivost, pečlivost, vysoce zodpovědný přístup k práci, samostatnost, , Pracovní náplň:, - Provádění koutových nebo průvarových svarů do tloušťky materiálu až 100 mm, - Svařování plechů a potrubí , , Nabízíme:, - Pracovní smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou, - Zodpovědnou pracovní náplň, - Vstřícné pracovní prostředí a kolektiv spolupracovníků, - Firemní benefity - stravenky, 5 týdnů dovolené, firemní telefonní tarify, multisport, firemní akce, - Mzda: základ 130 - 160 Kč/hod. + prémie 20%, celkem cca 25.000 - 35.000 Kč, - Nástup IHNED, , Benefity: Stravenky, 5 týdnů dovolené, firemní telefonní tarify, multisport, firemní akce. Pracoviště: Flash steel power, a.s., Martinovská, č.p. 3168, 723 00 Ostrava 23. Informace: Tereza Lazarová, +420 702 154 287.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
11

Pod Páníkem se vracejí do sestavy Baníku odchovanci, týmu se daří

Nápisy z roku 68 na budově základní školy v ulici Šalounova v Ostravě-Vítkovicích.
8

Protiokupační hesla zůstávají na zdech dodnes

Porubou bez omezení. Už od pondělí

Ostrava – Spolu s víkendem skončí i zhruba měsíc a půl trvající rekonstrukce tramvajové trati v páteřní porubské ulici 17. listopadu v úseku mezi Porubkou a Hlavní třídou.

Záchrana zpod kyvadla a 160 netopýrů v ložnici: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 16. srpna 2018.

Kriminalisté ostravského „toxi týmu“ bojují s výrobci drog

Takzvaný toxi tým, oddělení ostravských kriminalistů bojujících s výrobou a distribucí drog, odhalil za tři roky své existence desítky varen pervitinu i pěstíren konopí a dopadl na stovky podezřelých.

Reflexní šle zachraňují životy motocyklistů

Policisté se zaměřili na motorkáře. Ve středu se uskutečnila v Bílé bezpečnostně preventivní akce zaměřená právě na řidiče motocyklů. Právě ti patří společně s chodci a cyklisty mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Policisté během akce motocyklisty kontrolovali a rozdávali jim reflexní šle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT