„Kluci se o Graffiti jamu dozvěděli z internetu, kde se také mohli přihlásit. Když přijeli, tak si nemohli akci a plochy vynachválit. Celkově se jam velmi povedl, writeři předvedli kvalitní díla, především na oplocení firmy Lukei. Přálo i slunečné počasí, v které, po šílené noční bouřce, nikdo nedoufal,“ zhodnotil pořadatel akce Nikola Vavrous známý veřejnosti dobře také jako Khomator.

Graffiti jam je však v Havířově jedinou akcí svého druhu, což mnohé sprejery mrzí. Jindy v roce se nemají kde legálně realizovat. „V současné době jednám s magistrátem o schválení dalších legálních ploch pro malování graffiti v našem městě. Doufejme tedy, že podobných povedených akcí bude do budoucna v našem městě jen přibývat,“ dodal Khomator.

Následná After party se letos dle tradice neuskutečnila v žádném z havířovských klubů, ale u vody hlučínském jezeře. V sobotu večer se zde konal letní festival Hip hop factory fest, v jehož rámci se představili například Indy Wich, Emdee a Tuco, Pio squad či domácí Yeden a 1.