Festival ovlivní hlavně ostrovní muzika. Na hlavní scéně se budou střídat ty nejzajímavější kapely současné scény z britských ostrovů: I AM X, Zoot Woman, Chikinki, Art Brut, UK Subs nebo Therapy? v zahraničí bodují na prvních příčkách hudebních žebříčků. Z českých kapel vybrali organizátoři Support Lesbiens, Sunshine, Clou, Ivu Frűhlingovou nebo Priessnitz.

Hodně nadprůměrnou party si na Hrachovce užijí i fanoušci taneční scény, když vystoupí DJ Christopher Just, Jonty Skrufff, DJ Teebee nebo Chase&Status. V alternativním stanu se budou střídat jména jako Nina Hynes, Legendary Pink Dots, Wotienke, Švihadlo a spousta dalších.

K létu patří neodmyslitelně také barvy, míchané drinky a taneční rytmy. A právě taková bude Joinmusic stage. V česku stále populárnější taneční styl minimal bude znít non-stop na Magion stage. Hodně extravagantním fórkem pak bude Reality show ZOO. Po celou dobu festivalu budou v kleci s umělými živočichy hrát největší „fláky“ Greatest Hits Collective pod nonstop dohledem návštěvníků.

Bohatý je v letošním roce také doprovodný program. Pokud se zrovna bude někomu z návštěvníků zdát v programu slabší chvilka, může si odskočit na paintball nebo do lanového centra. Lístky jsou nyní v prodeji za 550 korun, držitelům karet ISIC, ALIVE, ITIC je poskytována sleva 100 Kč na vstupenky na celý festival v předprodeji i prodeji na místě.

Areál je zcela bezbariérový, vozíčkářům bude umožněn vstup do zóny přímo před pódium. V areálu budou i bezbariérové mobilní toalety. Pro ZTP a ZP platí sleva na vstup 300 korun.

Brány festivalového areálu se otevřely dnes ve 13 hodin, první kapela vystoupila ve 14 hodin. V sobotu se bude začínat už ve 13 hodin, konec festivalu je naplánovaný na ranní nedělní hodiny. Stanové městečko je přístupné už od čtvrtku.