Jana Kociánová se už od malička chtěla stát zpěvačkou. Pozorně sledovala své velké vzory na koncertech, k nimž postupně patřila Lenka Filipová, Heidi, Petra Janů a mnozí další. V současné době připravuje tato mladá interpretka, která po prázdninách začne studovat hotelovou školu v Mariánských Lázních, nové cédéčko.

„Splnil se mi dlouholetý sen. Na tomto albu jsem se mohla přiblížit a dokonce si zazpívat s takovým operním matadorem, kterým bezesporu je pan Peter Dvorský, tenorista světového formátu. Když jsem se poprvé dověděla, že budu s ním vystupovat na jednom pódiu, srdce mi doslova přestalo bušit a téměř dva dny jsem z toho vůbec nespala,“ svěřuje se sympatická Jana, kterou pro showbyznys tak trochu objevil její přítel Miloš Skácel mladší.

„Dodnes jsem Milošovi za mnohé vděčna, vždyť pro mě tolik udělal,“ neskrývá obdiv Jana Kociánová. A co nové album bude obsahovat? „Bude se skládat z duetů a vánočních koled. Mám velké štěstí v podobě velkolepých hostů, kteří na desce budou zpívat. Jsou to světově uznávaný tenorista Peter Dvorský, dále populární interpret Martin Maxa, imitátor a zpěvák Vladimír Hron, skvělý herec Martin Dejdar, kterého zbožňuji,“ vyznává se Jana Kociánová, ale i další.

Zpěváky na albu doprovodí orchestr Jana Václavíka Golem, Petera Dvorského a Janu Kociánovou excelentní klavírista Jozef Malík. Cédéčko se začne natáčet koncem září a na hudební trh by se mělo dostat v prosinci.

Tentokrát se mohou na hvězdný křest těšit občané Karviné. S křtem bude spojen i velký charitativní vánoční koncert, proto také jako překvapení si Peter Dvorský připravuje spolu s Janou klasické koledy. Fotografii k tomuto článku, na níž jsou Jana Kociánová a Miloš Skácel mladší, pořídila legenda české fotografie Zuzana Mináčová na zámku Štiřín, jehož vedení toto focení umožnilo.