Populární kapela Kryštof vyrazí začátkem listopadu na své další turné. Jeho název Kryštof Best of Akustic Tour představuje šňůru po patnácti moravských, slezských a českých městech a současně v patnácti moravských, slezských a českých divadlech.

Nápad připravit posluchačům novou a komornější prezentaci „kryštofovské“ muziky přináší už teď celou řadu otázek… Jak budou koncerty vypadat, které písničky kapela zahraje, jaké hosty Kryštof představí?

„Něco lze prozradit už dnes. Název turné napovídá, že posluchači uslyší největší pecky. Ostatně, na dramaturgii výběru se podíleli právě oni, když svými hlasy spolurozhodovali, co na sedmé desce skupiny bude. Na druhé straně se Kryštof představí velmi specifickým způsobem: akustickou hudbou s překvapivými aranžemi. Dostane se i na nejčerstvější novinky představované písničkami Iluze, Atentát a Plán. Dramaturgie turné je taková, že každý koncert je rozdělen do tří navzájem se prolínajících částí. První kapitola je velmi akustická s jedním či dvěma nástroji a zpěvem. Druhá také stále ještě dost komorní, i když tam už hraje většina kapely. V té třetí to už jsou akustické odvazy, kde jsou úplně všichni a navíc třeba i smyčce,“ vysvětluje frontman kapely a zpěvák Richard Krajčo.

Hostem turné bude NiceLand – charismatický písničkář nové generace, kterému hudební vzory nejsou svaté. Solitér, kterému k vítězství v letošním ročníku prestižní hudební soutěže Coca – Cola PopStar stačilo několik vlastních písniček, kytara a hlas nabitý emocemi. Čtyřiadvacetiletý muzikant, který spolu s kapelou právě připravuje své debutové album, se na turné moc těší. „Mám z toho velkou radost – i proto, že se s kapelou Kryštof cítím v hudební přízni. Zkrátka posloucháme podobnou muziku,“ přiznává NiceLand. „Navíc, odložit kytarové aparáty a hrát písničky v akustické, to znamená v té nejupřímnější poloze je nejen muzikantská radost, ale taky výzva, na kterou se moc těšíme…“ Richard Krajčo k tomu dodává: „Na komorní turné komorní host. Sám se tak trochu považuji za písničkáře, a proto jsou mi písničkáři blízcí.

Tak jako NiceLand. Navíc mám pocit, že dost často vycházíme ze stejných inspiračních vlivů, já jen zpívám česky. Na spolupráci se dost těším a jsem sám zvědav, jak dopadne.“ Tohle všechno mohou fanoušci a příznivci Kryštofa zažít od prvního listopadu do patnáctého prosince, kdy se Kryštof Best of Akustic Tour uskuteční.

Každý koncert bude samozřejmě trochu jiný, na každém dojde k jinému souznění mezi kapelou a jejími posluchači, ale vždycky to bude Kryštof a jeho deska číslo 7. Říká se o sedmičce, že je to šťastné číslo. Čas ukáže, zda tomu tak bylo také v tomto případě.