Křest se uskuteční v 17 hodin a bezprostředně po něm se mohou návštěvníci Domu kultury města Ostravy těšit na ojedinělý koncert Marie Rottrové. Po letech odmlky doprovodí zpěvačku opět kapela Flamingo a nebudou chybět ani její nejznámější hosté - Jaroslav Wykrent a Petr Němec. Nová kniha Hodinu před svítáním se odvíjí v lehce ironickém a hlavně zábavném duchu a na knižní pulty se v těchto dnech dostává v barevném přebalu s kresbou Adolfa Borna. Šest tematicky propojených povídek, proložených hravou a decentně erotickou poezií, nese podtitul (Ne)příjemné čtení pro složité ženy, což napovídá, koho především měli autoři při psaní svěžího díla na mysli. Texty nejsou přehnaně filozofující, neprosakuje jimi skeptičnost, ale spíš humor a laskavost.

K napsání knihy spojili Sehnal s Uhlářem své síly poprvé, ale zřejmě nepůjde o jejich poslední společný počin. (Ne)příjemné čtení pro složité ženy je podle slov autorů úvodním dílem jejich připravované trilogie. Po novince Hodinu před svítáním budou následovat tituly V hodině svítání a Hodinu po svítání.

Miroslav Sehnal se čtenářům doposud prezentoval čtyřmi prozaickými knihami (Oheň, V kartách se nepodvádí, Lidový receptář na poopiční stavy a Nevinní), Břetislav Uhlář vydal zatím čtyři básnické sbírky (Něžnosti s Janou Hochmannovou, V bazénu polibků, Píseň nedočkavého a Laskání v hodině vlků, které fotografiemi ilustroval Petr Pavliňák).

Oba autoři patří mezi renomované publicisty a scenáristy, čerpající náměty především z kulturního dění severní Moravy. Jejich společnou knihu Hodinu před svítáním naleznete kromě knihkupectví také na www.repronis.cz, půlhodinový úryvek z knihy je možné slyšet v sobotu 6. října od 18.30 hodin na vlnách ostravského studia Českého rozhlasu.