Dílo nastudoval jako host režisér Janusz Klimsza, který s Arénou spolupracoval v minulosti už několikrát. Naposledy režíroval úspěšnou inscenaci Svatba.

Shepard dnes patří k nejznámějším a nejplodnějším autorům své generace. Jedenáct jeho her získalo cenu Obie, udělovanou deníkem The Village Voice. Dvě z jeho her - Pohřbené dítě a Pravý západ - byly nominovány na nejvýznamnější americkou divadelní cenu Tony.

Shepardova nejslavnější hra měla premiéru už v roce 1978 v Magic Theater v San Franciscu a už v říjnu následujícího roku se hrála v New Yorku v divadle Theater for New York City. V roce 1995 autor Pohřbené dítě přepracoval pro Brooks Atkinson Theater. Úspěšné představení, jehož režisérem byl Gary Sinise, získalo v roce 1996 pět nominací na cenu Tony.

"V prvním plánu se děj hry týká generační výměny ve vedení rodinné farmy. Ve druhém plánu se odehrává příběh rodinného prokletí. Situace, do kterých Shepard své postavy staví, mají široké žánrové rozpětí, od grotesky až po horor, a živě napsané dialogy dokážou diváka stejně dobře rozesmát jako vyděsit," popsala dílo Dokoupilová. Dodala, že v hlavních rolích diváci uvidí Alenu Sasínovou-Polarczyk, Dušana Škubala, Alberta Čubu či hostujícího Norberta Lichého, který ztvární roli farmáře Dodgeho. Premiéra začíná 6. října v 18.30 hodin.