Důvodem je vleklé onemocnění jednoho člena kapely. „Baskytarista Jiří Dědek Šindelář už dlouhou dobu trpí chronickým onemocněním plicní nedostatečnosti. Z tohoto důvodu již nemůže absolvovat tradičních 80 koncertů ročně. Proto jsme se rozhodli, že v letošním roce absolvujeme Poslední turné 2008. Na rozloučenou,“ říká zakládající člen, kytarista a zpěvák v jedné osobě Olda Říha. Turné se uskuteční od března do prosince. Bude obsahovat měsíčně čtyři až pět koncertů ve stylu unplugged, tedy v netradiční, akustické podobě.

Vystoupení chce loučící se skupina Katapult realizovat v komorním prostředí divadel a kulturních domů s kapacitou do jednoho tisíce návštěvníků. Výjimečně pak také ve vybraném venkovním prostředí excelentních letních amfiteátrů s větší kapacitou. Katapult se tak, pokud to ještě jde, chce důstojně rozloučit se svými fanoušky a poděkovat jim za jejich přízeň během svého více než třiatřicetiletého působení na české rockové scéně. Petarda Production pořádá koncert legendární skupiny Katapult v pondělí 21. dubna v Domě kultury města Ostravy od 20 hodin.

Vstupenky na akci jsou již k dostání v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketstream a Portál, a to za cenu 300 korun. V den konání koncertu zaplatí návštěvníci 350 korun.