Diváci zhlédnout postupně Rothův tragikomický příběh o touze milovat své rodiče v dramatizaci Marty Ljubkové, Arnošta Goldflama a Martina Františáka, který je současně režisérem představení zvaného Job. Režisér Zdeněk Dušek nastuduje u Bezručů aktuální komedii, o tom, že o peníze jde až v první řadě - Moliérova Lakomce.

Pod názvem Táňa, Táňa čeká publikum smutně směšná hra Olji Muchinové o tom, jaké to je, když milujeme nesprávného člověka, kterou bude režírovat Daniel Špinar.

Šokující sci-fi utopii, či temné obrazy z české minulosti – takový podtitul zvolili inscenátoři známého díla George Orwella 1984 v čele s režisérem Janem Mikuláškem.

Divadlo by mělo uvést také původní novinku – údajně syrový a dryáčnický kabaret ze života a doby básníka z největších nazvaný Bezruč?!, pod nimž jsou autorsky podepsaní úspěšný prozaik Jan Balabán a básník a publicista Ivan Motýl, režírovat bude Martin Františák.

V repertoáru pochopitelně i nadále zůstávají úspěšné inscenace jako například Evžen Oněgin, který 9. září zahájí v tomto divadle Nebeskou sezonu, dále inscenace Britney goes to haven, s níž se soubor představí na říjnovém divadelním festivalu v Hradci Králové, či Don Juan v Soho a další. K dalším zajímavým projektům v nové sezoně budou – podle slov vedení divadla – patřit Bezručpárty na Stodolní – nepravidelný kabaret a půjde v něm spíše o setkávání herců Divadla Petra Bezruče se svými fanoušky, v průběhu sezony se uskuteční osmý ročník přehlídky inscenací Divadelního spolku Kašpar z Prahy- Kašparův ostravský týden a mezidivadelní putovní přehlídka mezi Ostravou, Brnem a Ústím nad Labem – Nová osa.

„Profilujeme se jako divadlo zaměřené na inscenování aktuálních českých i světových dramatických textů a divadlo podporující vznik nových českých textů a na invenční využití všech složek tématu a inscenace,“ říká ředitel Divadelní společnosti Petra Bezruče Jiří Krejčí. Novou hereckou posilou je Jan Vápeník (narozen 1978) , rodák ze Zlína, absolvent tamní odborné vyšší herecké školy umění, který do Ostravy přichází ze Západočeského divadla Cheb.