Špičkové hudební těleso nabídlo už včera, ale také ještě v pátek 12. září od 19 hodin v Domě kultury města Ostravy svým posluchačům na dvou koncertech skvělého sólistu – houslového virtuosa Pavla Šporcla, který svým nekonvenčním přístupem k prezentaci vážné hudby si získal oblibu zejména mladé generace. Pro svoje současné ostravské vystoupení si Pavel Šporcl vybral Koncert pro housle a orchestr D dur op. 35. E. W. Korngolda, rodáka z Brna, který získal uznání ve světě, zejména v zámoří.

Na programu koncertu jsou ještě Fantastická symfonie op. 14 H. Berlioze, a symfonická báseň Antonína Dvořáka Zlatý kolovrat. Janáčkovu filharmonii řídí její šéfdirigent Theodore Kuchár. Pavel Šporcl jezdí do moravskoslezské metropole už řadu let. Účinkoval na Janáčkově máji, na festivalu Janáčkovy Hukvaldy v minulosti koncertoval s Janáčkovým komorním orchestrem a má na Ostravsku početnou obec příznivců, zejména fanynek. Špičkový houslista, jak známo, v současné době žije s herečkou Bárou Kodetovou.

Janáčkova filharmonie připravila svým posluchačům v jubilejní sezoně řadu atraktivních koncertů s přitažlivou dramaturgií. Toto hudební těleso čeká také řada zahraničních zájezdů, včetně turné do USA, kde už Ostravané vystupovali, stejně jako v Japonsku, na Tchaj-wanu, ale i v mnoha dalších zemích.