„Chceme tímto odměnit všechny naše příznivce, kteří festival znají a těší se již na společné letní hudební zážitky. Zároveň je vstupenka samozřejmě příjemným vánočním dárkem,“ říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu.

Již osmý ročník jedné z největších hudebních akcí u nás se bude tentokrát konat od čtvrtka 9. do neděle 12. července 2009, opět v zeleném centru Ostravy. „Festival potrvá, stejně jako letos, čtyři dny a představí hvězdy zahraniční a domácí scény nejrůznějších hudebních žánrů od world music přes rock až po alternativní žánry. Nebude chybět ani řada doprovodných programů: divadelní představení, areál dětský svět, kinokavárna, dýdžejové, workshopy, diskuse a podobně. Colours of Ostrava je držitelem cen Anděl za Událost roku 2005 a 2006 (za rok 2007 byl na toto ocenění nominován) a v anketě ALMA se stal třikrát po sobě Hudební událostí roku,“ dodává Jiří Sedlák.

Na mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava letos zavítalo přes 22 tisíc návštěvníků. Na dvanácti scénách se představilo více než sto kapel a dýdžejů v čele se Sinéad O´Connor, Happy Mondays, Goldfrapp, Gogol Bordello či Janem Garbarkem a Habibem Koité. „Festival se sice koná blízko centra Ostravy, ale v části, kde jsou parky, stromy, zeleň, a v okolí Slezskoostravského hradu, takže akce nabízí správnou letní pohodu.

Kromě letošních kapel na festivalu hostovala v jeho historii taková jména jako Robert Plant, Salif Keita, Gipsy Kings, Marianne Faithfull, Goran Bregović, Coldcut, Mando Diao, Bajofondo Tango Club, Richard Bona, Rachid Taha, The Frames, Woven Hand, Delirious?, Värttinä, Natacha Atlas, Asian Dub Foundation, George Clinton & Parliament/Funkadelic, Bob Geldof, Kosheen, Fun-Da-Mental, Trans-Global Underground, The Klezmatics a další,“ doplňuje Jiří Sedlák.

Více informací najdete na webových stránkách www.colours.cz.