Tento americký muzikant je symbolem strhujícího brownovského funky, řízného rhythm´n´blues, duši trhajícího soulu a v poslední době také nadšeným příznivcem hip–hopu. Hrál po boku mnoha legendárních hudebníků - Jamese Browna, Bootsyho Collinse, Ray Charlese nebo George Clintona – a o spolupráci ho požádali mimo jiné James Taylor, Dave Matthews, Ani DiFranco, Bryan Ferry, Keith Richards, Red Hot Chili Peppers. Prince ho například na turné k albu Musicology uváděl na pódiu výkřikem: „Dámy a pánové, přichází můj velký učitel.“

„Počítáme s tím, že Maceo Parker festival uzavře v neděli 12. července podobně jako George Clinton v roce 2005,“ říká Zlata Holušová, dramaturgyně a ředitelka festivalu. Maceo Parker se do České republiky pravidelně vrací na klubové koncerty. Mnohahodinová vystoupení hraná stylem „po nás potopa“ přivedla novináře na myšlenku, jestli nemá náhodou víc energie než samotný Bůh.

Publicista Chris Mann to lapidárně shrnul: „Macea Parkera učily legendy, hrával s legendami a on sám je legenda.“ Maceo Parker, pětašedesátiletý rodák ze Severní Karolíny, neměl v otázce budoucího povolání na vybranou. Rodiče zpívali v gospelovém sboru, strýc vedl kapelu The Blue Notes a Maceovým guru byl Ray Charles. V osmi letech s bratry Melvinem a Kellisem založil kapelu Junior Blue Notes, se kterou později vystupovali ve strýcově klubu. Maceův saxofon už tehdy získal naprosto ojedinělý a osobitý zvuk.

„Festival Colours of Ostrava 2009 se uskuteční od 9. do 12. července. Čtyřdenní vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketpro za cenu 590 korun (mimochodem, je to pouze o něco málo více než cena posledního samostatného koncertu Macea Parkera), která platí do konce letošního roku,“ říká za pořadatele festivalu Jiří Sedlák.

Festival Colours of Ostrava potrvá příští rok, stejně jako letos, čtyři dny a představí hvězdy zahraniční a domácí scény nejrůznějších hudebních žánrů od world music přes rock až po alternativní žánry. Nebude chybět ani řada doprovodných programů: divadelní představení, areál dětský svět, kinokavárna, dýdžejové, workshopy, diskuse. Colours of Ostrava je držitelem cen Anděl Allianz za Událost roku 2005 a 2006 (za rok 2007 byl na toto ocenění nominován) a v anketě ALMA se stal třikrát po sobě Hudební událostí roku. Letos navštívilo festival přes 22 tisíc návštěvníků.