Od 1. února cena stoupne na 760 korun. První již oznámenou hvězdou je americký funkový saxofonista, zpěvák a showman Maceo Parker, který festival uzavře.

„Na dalším programu pilně pracujeme, brzy oznámíme další potvrzená jména,“ doplňuje Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně přehlídky. Vstupenky jsou k dostání ve všech pobočkách sítě Ticketpro. Cena je včetně poplatků a DPH. Další informace najdete na webových stránkách www.colours.cz. Festival Colours of Ostrava proběhne letos od 9. do 12. července v zeleném centru Ostravy. Představí se na něm více než sto zahraničních a domácích kapel. Nebude chybět ani řada doprovodných programů: divadelní představení, areál dětský svět, kinokavárna, dýdžejové, workshopy či diskuse.

Festival Colours of Ostrava je držitelem cen Anděl za Událost roku 2005 a 2006 (za rok 2007 byl na toto ocenění nominován) a v anketě ALMA se stal třikrát po sobě Hudební událostí roku.

V loňském roce jej navštívilo přes 22 tisíc návštěvníků. Na dvanácti scénách se představilo více než sto kapel a dýdžejů v čele se Sinéad O´Connor, Happy Mondays, Goldfrapp, Gogol Bordello či Janem Garbarkem a Habibem Koité. Festival se sice koná blízko centra Ostravy, ale v části, kde jsou parky, stromy, zeleň a v okolí Slezskoostravského hradu, takže akce nabízí optimální letní pohodu nejenom pro mladé, ale také nestárnoucí příznivce mnoha hudebních žánrů.