Slovenská divadelní a filmová herečka Szidi Tobias je také vynikající šansoniérkou a získává si velkou oblibu nejenom na rodném Slovensku, ale také v České republice. Její nejnovější album nazvané Pod obojím se stalo doslova hudební událostí.

Szidi Tobias, členka bratislavského Divadla Astorka, zpívá převážně česky. Pro naše posluchače ji coby zpěvačku objevil textař Michal Horáček, který jí poprvé přizval ke spolupráci na svém společném autorském albu s Jardou Svobodou Tak to chodí. Posléze se Szidi Tobias objevila i na dalších dvou počinech: Strážci plamene Hapky & Horáčka a aktuálním Horáčkově Ohroženém druhu. Szidi Tobias vydala předtím dvě alba: Divý mak (2000) a Punto Fijo (2003), sama až aktuální třetí album považuje za koncepční dílo. Jedná se o autorský projekt skladatele Milana Vyskočka Vyskočániho a textaře Petera Lipovského. Hudební kritika se shoduje v tom, že stylově je album přímo čítankovou ukázkou toho, co rozumíme pod termínem šanson. .Hlavně díky specifické barvě hlasu asi nejvíce připomíná

Szidi Tobias komornější a šansonovější alba Marianne Faithfull. Szidi Tobias Band se představí v neděli 8. února od 19 hodin v Domě kultury Akord v Ostravě-Zábřehu.