Vydavatelství Indies Scope Records a festival Colours of Ostrava za podpory České spořitelny totiž vyhlašují již pátý ročník soutěže Česká spořitelna Colours Talents.

„Soutěž je určena všem skupinám, jejichž styl je inspirován jak místní lidovou hudbou, tak i hudbou světovou (například z Irska, Skandinávie, ale také z Afriky, Asie i Jižní Ameriky), a které nejsou smluvně vázány u některé z vydavatelských společností. Kapely mohou umisťovat své prezentace a tři hudební ukázky ve formátu mp3 do konce dubna prostřednictvím webového formuláře na internetové adrese http://talents.freemusic.cz,“ říká Jiří Sedlák za pořadatele festivalu Colours of Ostrava.
Zde také zájemci získají přesné podmínky soutěže a další informace. Mezi vítěze minulých ročníků patří kapely Trio de Janeiro, Prosti Dumi, Yellow Sisters a Posmrtné zkušenosti. Odbornou porotou vybraní tři finalisté se živě představí 13. června na festivalu Colourscope v Kuřimi.

Členové finálových kapel obdrží zároveň vstupenku na festival Colours of Ostrava 2009 a CD minulých vítězů soutěže. „Vítěz získá také možnost natočení alba (14 dní natáčení ve studiu Indies Scope Records) a jeho vydání u Indies Scope Records. Zároveň bude pozván k vystoupení na festivalu Colours of Ostrava 2009, který se letos koná od 9. do 12. července,“ dodává Jiří Sedlák.

Porota je složená z odborných kritiků, zástupců festivalu Colours of Ostrava a Indies Scope Records. Soutěž pořádá mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava a vydavatelství Indies Scope Records.