„Některé koncerty jsou už vyprodané, na jiné zůstává v prodeji jen pár desítek vstupenek,“ říká produkční Janáčkova máje Jaroslava Koňaříková. Zcela vyprodaný je zahajovací koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu s dirigentem Leošem Svárovským, dále vystoupení mezzosopranistky Magdaleny Kožené, ale také kytaristy Lubomíra Brabce,“ dodává Koňaříková. Na už vyprodanou operu Brenpartija - hudebního skladatele Edvarda Schiffauera na libreto Tomáše Vůjtka - na motivy románu Věnceslava Juřiny v areálu vítkovických vysokých pecí, organizátoři nyvýšili počet míst. „Posluchači si mohou vstupenky na tuto netradiční akci stále ještě objednat.

Téměř zcela vyprodán je závěrečný koncert z děl českých klasiků s brněnskými filharmoniky a dirigentem Petrem Altrichterem, dále vystoupení Basilejského komorního orchestru s dirigentem Kristjanem Järvim a také pořad věnovaný Gustavu Mahlerovi. Vzpomínky jeho manželky Almy bude číst vynikající herečka Valérie Zawadská (na snímku),“ dodává Jaroslava Koňaříková.

Vstupenky jsou ještě také na koncert jednoho z nejprestižnějších českých orchestrů s velkým renomé v zahraničí, a to na Pražskou komorní filharmonii pod vedením jejího nového šéfdirigenta Jakuba Hrůši. Provede v ostravské premiéře symfonii předčasně zesnulého skladatele Michala Zenkla, dále zazní na tomto večeru koncert Francise Poulenka a kantáta Kytice Bohuslava Martinů.

(bře)